Sting wystąpi w Spodku z orkiestrą symfoniczną?

Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach chce zagrać koncert ze Stingiem! Koncert miałby się odbyć w przyszłym roku prawdopodobnie w Spodku.

NOSPR obchodzi jubileusz 75. rocznicy powstania. - Brakuje mi takiej perły do korony naszego jubileuszu. Będziemy mieć wielkie wydarzenia z dziedziny muzyki klasycznej, ale Sting przyciągnąłby też fanów lżejszej muzyki - mówi reporterowi TOK FM Joanna Wnuk-Nazarowa, dyrektorka NOSPRu.

Na razie nie są znane szczegóły tego wydarzenia. - Sting ma taki projekt, w którym gra z wielkimi orkiestrami symfonicznymi świata. Toczą się już wstępne rozmowy z agentem, nie ma jeszcze ustalonych żadnych terminów - dodaje Wnuk-Nazarowa, która chciałaby, żeby koncert odbył się w Spodku.

Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach będzie miała nową siedzibę, budynek ma być gotowy jednak dopiero w 2013 roku. Obiekt zostanie zbudowany na terenach po kopalni Katowice, w pobliżu Spodka. Sala ta, z widownią na 1800 miejsc, ma być największą w kraju salą koncertową i zarazem studiem nagrań.

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM