Władze Paryża chcą zwabić Bonda do Wersalu

Paryscy urzędnicy stworzyli fabułę nowego filmu z Jamesem Bondem w nadziei, że uda im się przekonać producentów do umieszczenia fragmentu kolejnej części przygód agenta 007 w Wersalu - podaje brytyjski ?Daily Telegraph?.

Pościg pałacowym parkiem, pojedynek wioślarski na Grand Canal, ucieczka helikopterem z dachu Wersalu - to tylko kilka scen wymyślonych przez urzędników z paryskiej komisji filmowej.

- Chcemy podsunąć producentom kilka pomysłów, byłoby cudownie, gdybyśmy mogli podziwiać Jamesa na tle pięknego wystroju naszego pałacu - mówił Stéphane Martinet, jeden z urzędników - Producenci zazwyczaj myślą o tym (red. Wersalu) jako tle do filmów historycznych, ale nie są to najbardziej dochodowe filmy w obecnych czasach. Chcielibyśmy przekazać informację, że Wersal może być lokalizacją wielu różnych filmów - dodał.

W kompleksie pałacowym pod Paryżem kręcono 160 filmów, ale legendarny brytyjski agent jeszcze tutaj nie gościł. Francuskie władze zaoferowały także wytwórni EON Productions, że obniżą podatek o 20%. Celem inicjatywy jest pokazanie światu perły francuskiej architektury i zwiększenie liczby turystów.

Kręcenie nowego filmu o przygodach Bonda ma rozpocząć się w 2011 roku. W rolę agenta 007 ponownie wcieli się Daniel Craig.

DOSTĘP PREMIUM