Najsłynniejszy fizyk świata spełnia w książce marzenie o podróży w kosmos

Profesor Stephen Hawking, światowej sławy astrofizyk, napisał wspólnie z córką książkę dla dzieci "George's Cosmic Treasure Hunt", która trafi do brytyjskich księgarni w tym miesiącu - podaje brytyjski "Daily Telegraph".

Hawking stworzył "fikcyjne alter ego", które pomogło mu spełnić dziecięce marzenie o podróży w kosmos.

Fizyk i jego córka Lucy stworzyli postać Erica, genialnego i uwielbiającego imprezy naukowca, który pomaga swojemu synowi, tytułowemu George'owi w zorganizowaniu misji na Marsa. George musi uratować Ziemię przed grasującym w kosmosie robotem. Po drodze poznaje wiele teorii naukowych mówiących o czasie i przestrzeni, wszystkie są przedstawione w zrozumiały dla dzieci sposób.

Lucy Hawking mówiła, że jej ojcu bardzo podoba się posiadanie książkowego alter ego, dzięki któremu może zwiedzać kosmos, zamiast siedzieć i tylko o nim rozmyślać. Naukowiec ponoć bardzo się cieszy, że jego książki zachęcają dzieci do głębszego zainteresowania się nauką. - Jest takie wyobrażenie, że naukowcy to samotne osoby w białych kitlach, które spędzają życie zamknięci w wieży, w jakimiś bulgoczącymi substancjami w probówkach - mówiła córka fizyka - Książki pokazują, że praca naukowca polega na współpracy z innymi - dodała.

To już kolejna książka dla dzieci, którą słynny naukowiec napisał ze swoją córką. Poprzednia, zatytułowana "George's Secret Key to the Universe" (polski tytuł "Jerzy i tajny klucz do wszechświata"), została wydana w 2007 roku i stała się bestsellerem. W Polsce książkę opublikowało wydawnictwo Nasza Księgarnia.

DOSTĘP PREMIUM