Wielka literatura w komunikacji miejskiej, czyli audiobusy na ulicach Warszawy

Dziś obchodzony jest Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji na warszawskie ulice wyjadą audiobusy. Specjalnie oznakowane pojazdy będą kursować na głównych warszawskich liniach.

Pasażerowie audiobusów będą mogli posłuchać fragmentów książek w wykonaniu znanych aktorów - między innymi Zbigniewa Zapasiewicza, Jana Englerta, Mariana Opani i Anny Dereszowskiej. W drodze do pracy można będzie usłyszeć 20-30 stron lektury - twierdzi organizator akcji - Marcin Bema z "Audioteki.pl" Celem akcji jest zachęcenie pasażerów do zapoznania się z książką. Marcin Bema ma nadzieję, że po takiej podróży sięgną do lektury. Zapowiada przy tym, że gama tytułów prezentowanych w audiobusach będzie szeroka - podróżni usłyszą na przykład "Katedrę w Barcelonie" i "Kapuściński non-fiction". Dzieci będą mogli posłuchać "Plastusia", a miłośnicy klasyki "Ogniem i mieczem".

W ramach Dnia Książki w księgarniach w całym kraju do kupowanych książek będą dodawane róże. Międzynarodowy Dzień Książki został ustanowiony przez UNESCO w 1995 roku.

DOSTĘP PREMIUM