Bomba nie wybuchła, ale Broadway opustoszał

Teatry na nowojorskim Broadwayu odczuwają negatywne finansowe skutki udaremnionego zamachu przy Times Square. W większości z nich spadła frekwencja i przychody ze sprzedaży biletów.

Choć ładunek wybuchowy nie eksplodował, spowodował znaczne straty w przychodach teatrów. Bardzo ucierpiał na przykład Minskoff Theater, przed którym zamachowiec pozostawił swój samochód. Od czterech lat jest tam wykonywany musical "Król Lew". W minionym tygodniu dochody z tego spektaklu spadły o ponad sto tysięcy dolarów, czyli o prawie dziesięć procent. Znajdujący się niedaleko New Amsterdam Theater, w którym grany jest musical "Mary Poppins", stracił prawie dwieście tysięcy dolarów, czyli jedną czwartą swoich tygodniowych dochodów.

Łączny spadek przychodów wszystkich teatrów na Broadwayu wynosi prawie półtora miliona dolarów. Główną przyczyną tych strat jest fakt, że w sobotni wieczór policja zablokowała znaczną część Times Square, odcinając wiele teatrów od widzów. Niektórzy nie dotarli na czas na przedstawienia z powodu opóźnienia metra. Teatry musiały zaproponować im bilety na późniejsze terminy.

DOSTĘP PREMIUM