Słynny niemiecki reżyser gościem Planete Doc Review

Werner Herzog będzie gościem specjalnym 7. Festiwalu Planete Doc Review. Popularny międzynarodowy festiwal słynący z pełnometrażowych dokumentów zacznie się w Warszawie w najbliższy piątek, a słynny reżyser gościem przez trzy pierwsze dni.

Niemiecki reżyser filmowy i teatralny, a także aktor i producent, zasłynał miedzy innymi takimi filmami jak "Aguirre, gniew boży", "Znaki życia" oraz "Nosferatu wampir" czy "Zagadka Kaspara Hausera", ale cenione są także dokumentalne filmy Herzoga. W piątek o 16:30 w warszawskiej "Kinotece" zostanie pokazany jego dokument "Biały diament", a w sobotę o 17.30 film "Koło czasu". Po projekcjach twórca weźmie udział w spotkaniach z publicznością. W sobotę w tym samym kinie Herzog wygłosi mistrzowski wykład czyli "masterclass" dla filmowców.

Kto nie dostanie sie na spotkania do "Kinoteki" może jeszcze w sobotnie południe wybrać się do stołecznego Empik Junior, gdzie niemiecki reżyser będzie podpisywał swoje filmy dokumentalne wydane na DVD w cyklu "Świat według Wernera Herzoga". Festiwal Planete Doc Review potrwa do 16 maja. Uroczyste otwarcie będzie miało miejsce wieczorem w czwartek 6 maja pokazem "Zatoki delfinów", filmu, który zdobył w tym roku Oscara w kategorii pełnometrażowy dokument.

Projekcje 150 festiwalowych filmów odbędą się w trzech stołecznych kinach: Kinotece, Muranowie i Iluzjonie. Niektóre z festiwalowych filmów będzie można obejrzeć w 20 kinach na terenie całej Polski.

DOSTĘP PREMIUM