"Goście Gazety": Tadeusz Konwicki z okazji wydania serii "Książki wybrane"

Z okazji wydania przez Agorę serii "Książki wybrane" Tadeusza Konwickiego, dziś o 19 w Warszawie w ramach Klubu "Goście Gazety" odbędzie spotkanie z pisarzem. Poprowadzi je Tadeusz Sobolewski.

Seria "Książki wybrane" Tadeusza Konwickiego obejmuje wszystkie najważniejsze utwory prozatorskie pisarza - po raz pierwszy drobiazgowo zrekonstruowane na podstawie rękopisów, z przywróconymi fragmentami wyciętymi przez cenzurę. Wszystkie zmiany zostały uzgodnione z autorem.

W 12 tomach serii ukaże się 17 tytułów, m.in. "Mała Apokalipsa" - najbardziej znana na świecie książka Konwickiego; "Bohiń" - jedna z najpoczytniejszych i najpiękniejszych, a także "Wniebowstąpienie", "Sennik współczesny", "Zwierzoczłekoupiór", " Kalendarz i klepsydra", "Nic albo nic", "Kronika wypadków miłosnych", "Wschody i zachody księżyca", " Rojsty". Suplementem do serii jest audiobook z "Wniebowstąpieniem" czytanym przez Andrzeja Łapickiego, który jest dołączony do publikowanej po raz pierwszy pracy Jana Walca pt. "Tadeusza Konwickiego przedstawianie świata".

Seria, przygotowana przez Agorę w ramach Biblioteki Gazety Wyborczej, to pierwsze zbiorowe wydanie dzieł Tadeusza Konwickiego. Dodatkowym jej atutem są ilustracje - m.in. nigdy niepublikowane (jak w wypadku "Dziury w niebie" czy "Sennika współczesnego") rysunki Danuty Konwickiej, żony pisarza, oraz jego samego.

DOSTĘP PREMIUM