Pomóż Kenijczykowi Jamesowi Wachirze. Aga Zaryan zaprasza na charytatywny koncert

W wieku 13 lat stał się głową rodziny, po tym jak jego rodzice zginęli w walkach międzyplemiennych. Dziś 26 letni James Wachira ma szansę zacząć studia pedagogiczne. Jedyny problem to brak pieniędzy. Ten problem chcą rozwiązać polscy artyści - wokalistka jazzowa Aga Zaryan i jej przyjaciele zapraszają na wielki koncert charytatywny.

- Po raz w pierwszy współorganizuję koncert charytatywny i naprawdę jestem bardzo podekscytowana, że będę mogła realnie pomóc. Państwo też będą mogli pomóc Jamesowi Wachirze, który jest ofiarą walk plemiennych w Kenii. Będziemy mogli pomóc mu rozpocząć studia pedagogiczne, o których marzy i na które się dostał - mówiła w Komentarzach Radia TOK FM Aga Zaryan. W koncercie, który odbędzie się 27 maja w warszawskim klubie Coco de Oro wezmą udział - między innymi - Mika Urbaniak, Natu i Pinnawela. - Bilety kosztują tylko po 40 zł, a wykonawców będzie kilkunastu. Naprawdę każda złotówka pomoże Jamesowi, a myślę że warto wspierać takie inicjatywy, bo możemy się przyłączyć do grona ludzi dobrej woli. Bądźcie tam, weźcie przyjaciół - wspomóżmy osobę, która liczy na naszą pomoc - zachęcała Zaryan.

Koncertu nie byłoby gdyby nie Tomasz Sudra i jego żona Ines, którzy poznali Jamesa i jego siostry trzy lata temu. Jak wspominał w Komentarzach Radia TOK FM spotkał Jamesa w chwili, kiedy chłopak nie miał pieniędzy na końcowe egzaminy w studium nauczycielskim. - Pomogliśmy mu. Poznaliśmy jego trzy siostry i udało nam się zmontować pomoc dla nich - wspominał. U najmłodszej z sióstr zdiagnozowano raka mózgu. Dziewczyna przeszła dwie operacje. - Ale wszystko jest dobrze, pomagamy jej - powiedział Sudra.

Pomysł zorganizowania koncertu w Polsce pojawiła się latem ubiegłego roku, kiedy w Nairobi przebywała grupa młodych Polaków, którzy pomagali jednej z tamtejszych szkół.

Na rok studiów James Wachira potrzebuje około 5 tys. dolarów. - To nie są wielkie pieniądze. To dla niego są wielkie pieniądze, ale jeśli każdy dołoży te 40 zł James będzie mógł rozpocząć wymarzone studia - mówiła Aga Zaryan.

Początek koncertu o 21.

DOSTĘP PREMIUM