TVN zorganizuje Orange Warsaw Festival. Alternatywa i mocne gwiazdy

TVN został organizatorem odbywającej się pod koniec sierpnia br. trzeciej edycji Orange Warsaw Festival. Stacja nie będzie jednak transmitować festiwalu na swojej antenie, a przedsięwzięcie traktuje przede wszystkim wizerunkowo - pisze portal Wirtualnemedia.pl.

Telewizja TVN przejęła organizację imprezy od miasta stołecznego Warszawa, które odpowiadało za nią od dwóch lat. - Po zakończeniu współpracy z Sopotem przy Sopot Festivalu, szukaliśmy ciekawej imprezy rozrywkowej, w którą moglibyśmy się zaangażować, czegoś z powiewem świeżości. Po wielu rozmowach, doszliśmy do wniosku, że Warsaw Orange Festival to doskonałe przedsięwzięcie, które możemy rozwijać - mówił na konferencji Marek Szafarz, dyrektor marketingu TVN-u i zarazem dyrektor Orange Warsaw Festival 2010.

W tym roku Orange Warsaw Festival zorganizowany zostanie w weekend 28 i 29 sierpnia br. Koncerty będą odbywały się od godzin popołudniowych do późnego wieczora. - Zdecydowaliśmy się utrzymać alternatywny charakter imprezy oraz dodać mocne gwiazdy muzyki popularnej z kraju i ze świata - opisuje muzyczną stronę projektu Piotr Metz, dyrektor artystyczny festiwalu.

Pierwszego dnia, który będzie miał charakter alternatywny, na scenie zaprezentują się: grupa rockowa Hole z wokalistką Courtney Love (wdowa po Kurcie Cobainie), zespół White Lies oraz polskie bandy Kim Nowak i Kumka Olik. Największą gwiazdą drugiego, bardziej masowego dnia, będzie z kolei Nelly Furtado, a poza nią zaśpiewają Mika, pochodząca z Danii Aura Dione oraz Agnieszka Chylińska. Piotr Metz zapowiada, że to nie wszyscy artyści, którzy zaprezentują się podczas imprezy - stacja nazwiska kolejnych muzyków ma ujawniać sukcesywnie.

Orange Warsaw Festival 2010 odbędzie się na torze Wyścigów Konnych na Służewcu i będzie biletowana (w poprzednich była impreza darmowa). Szafarz tłumaczy, że wprowadzenie opłat (59 zł za I dzień, 99 zł za II) wiąże się z tym, że impreza będzie miała większy rozmach niż dotychczas. - Nie bez znaczenie jest też fakt, iż współpraca z Urzędem Miasta Stołecznego Warszawy zmieniła charakter z dotacji finansowej na wzajemną wymianę świadczeń promocyjnych - dodaje. W poprzednim roku miasto dołożyło do Orange Warsaw Festival ze swojego budżetu 1,5 mln zł pisze portal Wirtualnemedia.pl.

DOSTĘP PREMIUM