"Le Figaro": Przedstawienie Krystiana Lupy jednym z najważniejszych wydarzeń w Paryżu

Jednym z najważniejszych wydarzeń teatralnych po wakacyjnej przerwie w Paryżu ma być przedstawienie Krystiana Lupy "Factory 2". Tak przynajmniej uważa dziennik "Le Figaro", który omawia w swoim ostatnim numerze sezon teatralny 2010/2011.

Zdaniem dziennika "Le Figaro", nadchodzący sezon teatralny w Paryżu będzie "pełen gwiazd i niespodzianek". Wielu aktorów - znanych głównie z kina i z telewizji - pojawi się w tym okresie na deskach teatralnych.

Pisząc o "niespodziankach" i "niezwyczajnych dziełach", francuska gazety wymienia "Factory 2" Krystiana Lupy. Przedstawienie zostało określone jako "zbiorowa fantazja zainspirowana postacią Andy'ego Warhola".

Paryscy widzowie będą mogli zobaczyć "Factory 2" w publicznym teatrze La Colline, uważanym za jedną z najlepszych scen francuskiej stolicy. Przedstawienie będzie wykonywane w języku polskim przez pięć wieczorów - od 11 do 15 września.

Wśród wielu innych wydarzeń przyszłego sezonu, "Le Figaro" wymienia również teatralne adaptacje sławnych filmów. Jedną z nich będzie przedstawienie "39 kroków" według Alfreda Hitchcocka, które powróci od września na scenę teatru La Bruyere.

DOSTĘP PREMIUM