OHP Kultura dla małych powodzian

Warsztaty fotograficzne, projektowanie gazetki lokalnej, lepienie w glinie, malowanie muralu - warszawscy artyści i animatorzy kultury szykują się do pracy z dziećmi z terenów dotkniętych powodzią. Nim wyjadą do Wilkowa i Rogowa - czekają na wsparcie. W kilku warszawskich lokalach trwa zbiórka przyborów szkolnych dla dzieci, które straciły wszystko podczas wiosennej powodzi.

Już 22 lipca wyruszy do Wilkowa i Rogowa grupa warszawskich artystów i animatorów kultury. Na terenach które zostały dotknięte przez dwie fale powodziowe poprowadzą warsztaty dla dzieci. - Będą to warsztaty, podczas których dzieciaki będą robiły mapę społeczną miasta - zaznaczały miejsca, które były dla nich ważne i jak miasto się zmieniło po powodzi. Będą warsztaty lepienia w glinie, fotografowania, gotowania. Miesto spróbuje z dzieciakami namalować mural - mówi o inicjatywie OHP Kultura Mike Urbaniak. A do tego - między innymi - wspólne oglądanie filmów na świeżym powietrzu.

Półkolonie artystyczne poprowadzą ludzie związani z inicjatywą Obywatelski Hufiec Pracy Kultura. - Trochę naszego czasu poświęcimy, żeby ulżyć dzieciakom, które znalazły się w takiej trudnej sytuacji - mówił gość Komentarzy Radia TOK FM. - Chcemy zrobić cos pożytecznego - dodała Katarzyna Wyrozębska.

Skąd pomysł, żeby jechać właśnie na Lubelszczyznę? - Skontaktowaliśmy się z organizacją, która może najlepiej poradzić - z Polską Akcją Humanitarną. Zasugerowano Wilków. Rozmawiałem z burmistrzem i dowiedzieliśmy się, że w samym Wilkowie niewiele możemy zrobić, bo jest kompletnie zniszczony. Dlatego dzieci są wysyłane do Rogowa, kilkanaście kilometrów dalej. Tam pracują z nimi harcerze - wyjaśnił Urbaniak.

Każdy może pomóc

Choć aktywiści z OHP Kultura zabierają ze sobą wszystkie materiały potrzebne do przeprowadzenia zajęć, chcą żeby coś zostało po ich wizycie. Dlatego do tygodnia w kilku warszawskich lokalach trwa zbiórka materiałów szkolnych. Każdy kto chce może przynieść - tylko nowe - bloki, zeszyty, kredki czy tornistry. Do środy, 21 lipca, materiały szkolne można przynieść m.in. na Chłodną 25, Delikatesy TR.

OHP Kultura dla małych powodzian. Przeczytaj

Pomóc można też finansowo wpłacając pieniądze na konto Fundacji UPTOWN - koniecznie z dopiskiem: "OHP Kultura".

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM