Rage Against the Machine zachęca artystów: Bojkotujcie występy w Arizonie

Rage Against the Machine, amerykańska grupa grająca mieszaninę rapu i muzyki rockowej nawołuje artystów do bojkotu występów w stanie Arizona. Politycznie zaangażowani muzycy protestują przeciwko kontrowersyjnemu prawu imigracyjnemu, jakie uchwaliły władze stanu.

Zach de la Rocha, lider grupy ogłosił, że zyski z najbliższego koncertu w Los Angeles przekaże na rzecz organizacji walczących z kontrowersyjnym prawem.

Charyzmatyczny frontman zespołu wraz z gitarzystą Tomem Morello zadeklarowali swoje wsparcie dla ruchu "Sound Strike". Organizacja ta zrzesza artystów nawołujących do bojkotu występów w Arizonie. Pod taką petycją podpisali się członkowie grupy Sonic Youth, raper Kanye West i brytyjska grupa Massive Attack.

Wśród sygnatariuszy jest też wielu muzyków o latynoskich korzeniach, m.in. artyści z grupy Los Tigres del Norte, kolumbijski rockman Juanes, grupa Ozomatli grająca muzykę salsa-ska i portorykański duet Calle 13.

W kwietniu tego roku władze stanu Arizona wprowadziły restrykcyjne prawo imigracyjne. Według niego policja ma prawo zatrzymać każdą osobę, która wzbudzi podejrzenia funkcjonariuszy o przebywanie na terenie USA bez zezwolenia. Prawo to dotyczy szczególnie imigrantów z Meksyku. Arizona jest stanem graniczącym tym krajem. Latynoska mniejszość obawia się, że przepis może być wykorzystywany do dyskryminacji i rasistowskich ataków.

DOSTĘP PREMIUM