Condoleezza Rice zagrała w duecie z Arethą Franklin

Była Sekretarz Stanu Condoleezza Rice wystąpiła w nietypowej dla siebie roli. Szefowa amerykańskiej dyplomacji za czasów prezydentury George'a W. Busha dała koncert w duecie z królową muzyki soul Arethą Franklin. Rice akompaniowała wielkiej pieśniarce na fortepianie. Dochód z koncertu przeznaczono na cele charytatywne.

Condoleezza Rice znana jest głównie ze swojej kariery w dyplomacji. Była Sekretarz Stanu w administracji prezydenta George'a W. Busha to także uzdolniona pianistka, która odebrała klasyczne wykształcenie muzyczne. Rice, jeszcze za czasów swojego urzędowania wystąpiła przed królową brytyjską. Monarchini wysłuchała w jej wykonaniu koncertu Brahmsa.

We wtorek Rice po raz kolejny zasiadła przed fortepianem i dała koncert w prawdziwie królewskim towarzystwie. Była szefowa amerykańskiej dyplomacji akompaniowała królowej muzyki soul Arethcie Franklin. Obie panie wystąpiły w Filadelfii przed 8 tys. widzów. Dochód z koncertu będzie przeznaczony na rzecz edukacji artystycznej dla dzieci z ubogich dzielnic Filadelfii i Detroit.

W repertuarze koncertu znalazły się największe przeboje soulowej diwy, jak " I Say A Little Prayer" czy " My Country 'Tis of Thee". Franklin zaśpiewała też kilka piosenek ze swojej najnowszej płyty " A Woman Falling Out of Love", która ukaże się pod koniec roku.

DOSTĘP PREMIUM