Daniel Craig zagra główną rolę w hollywoodzkiej ekranizacji trylogii "Millenium"

Daniel Craig zagra główną rolę w ekranizacji bestsellerowej trylogii "Millenium" szwedzkiego pisarza Stiega Larssona. Brytyjski aktor i odtwórca roli Jamesa Bonda wcieli się w rolę dziennikarza Mikaela Blomkivsta. Pierwszą hollywoodzką adaptację powieści przygotowuje studio Sony Pictures.

Prace nad ekranizacją pierwszej części bestsellerowej trylogii "Millenium" zatytułowaną "Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet" ruszą za kilka miesięcy. Craig ma pojawić się na planie produkcji tuż po zakończeniu zdjęć do filmu "Kowboje i Kosmici".

Reżyserię hollywoodzkiej wersji "Millenium" powierzono Davidowi Fincherowi, twórcy takich filmów jak "Siedem", "Zodiak" czy "Ciekawy przypadek Benjamina Buttona".

Wytwórnia zapowiada, że Craig może wziąć udział w ekranizacji kolejnych części trylogii. Kryminalna powieść pisarza Stiega Larssona w Europie doczekała się ekranizacji przez szwedzkiego reżysera Nielsa Ardena Opleva. Na ekrany kin trafiła pod koniec zeszłego roku.

"Millenium" to jedna z najlepiej sprzedających się powieści w historii literatury. Amerykańska księgarnia internetowa Amazon.com ogłosiła niedawno, powieść Larssona to pierwsza w historii książka, której sprzedano ponad milion sztuk do odczytu na nośnik elektroniczny Amazon Kindle.

Szwedzki pisarz i dziennikarz Stieg Larsson zmarł na atak serca w 2004 r. na rok przed pojawieniem się w księgarniach pierwszej części "Millenium".

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM