Krystyna Stolarska nie żyje. Odeszła Gayga - gwiazda lat 80-tych

Zmarła Krystyna Stolarska - Gayga. Miała 56 lat. Nazywana była "pierwszą polską punkówą". Piosenkarka, kompozytorka i autorka tekstów, gwiazda lat 80-tych zmarła w Siemianowicach Śląskich po długiej i ciężkiej chorobie.

Piosenkarka od dawna walczyła z chorobą nowotworową. Urodziła się w Będzinie 30 października 1954 roku. Na listy przebojów trafiła utworami "Ostatni singel", "Jeszcze godzin tyle", "Ja ruchomy cel".

Pierwsza polska punkówa

W szarych latach 80-tych Gayga zwracała na siebie uwagę. Choćby wyglądem. Różowe futerko, czarny gorset, dżinsowa spódnica z metalowymi sprzączkami i getry w paski to jej ulubiony strój - Nie było mi łatwo. Ludzie byli zszokowani moimi włosami, ustami, wszystkim - wspominała w 2003 w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej". Gayga mówiła wtedy, że żałuje dawnych czasów - Żal. Czasem myślę, że nadszedł czas, żeby to zmienić. Nina Hagen nadal jest punkówą, dlaczego ja nie? Gdybym ruszyła z zespołem w trasę, pewnie by się udało. Moje piosenki znowu są modne. W ekskluzywnych warszawskich klubach grają je jako antidotum na współczesną muzykę. To niesamowite, że doczekałam się tego po 20 latach. To miód na moje serce - mówiła "Gazecie" Katarzyna Stolarska - Gayga.

DOSTĘP PREMIUM