Lynch, Stone i Schloendorff - gwiazdy tegorocznego Plus Camerimage

- Ten festiwal ma być inny od tych, które się organizuje w Polsce i na świecie - zapowiedział na dzisiejszej konferencji Marek Żydowicz, dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych Plus Camerimage. Razem z prezydentem Bydgoszczy podpisali umowę w sprawie organizacji Festiwalu. Swoją obecność zapowiedzieli: David Lynch, Oliver Stone i Volker Schloendorff.

Trwają negocjacje z gwiazdami. Te trzy nazwiska są już prawie pewne, ale kto dokładnie przyjedzie do Bydgoszczy dowiemy się dopiero we wrześniu. Jedno jest pewne, Festiwal się zmienia zapowiada Marek Żydowicz:

- Ten festiwal ma być inny, od tych, które się organizuje w Polsce i na świecie. Ten festiwal ma koncentrować, bo jeśli ma być święto, to niech ludzie czują się wyjątkowo znajdując się w obszarze dziania się tego święta, a nie, że są rozproszeni po całym mieście - zapowiada Żydowicz.

Główne pokazy odbędą się w gmachu Opery Nova: - Opera bydgoska jest fantastyczna, Discovery oglądało ten obiekt i było porażone, zresztą osoby z Discovery przyjechały tutaj i odkryły Bydgoszcz - zdradza Żydowicz.

W trakcie festiwalu odbędą się warsztaty dla studentów i uczniów szkół, część obrazów będzie można za darmo oglądać na telebimach w różnych częściach miasta. Nie zabraknie imprez towarzyszących i niespodzianek dla najmłodszych.

To jedna z ważniejszych imprez brana pod uwagę w staraniach Bydgoszczy do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury. Plus Camerimage zaczyna się 27 listopada, potrwa do czwartego grudnia.

DOSTĘP PREMIUM