Nieznana aktorka zagra Lisbeth Salander w nowej ekranizacji "Millenium"

Początkująca aktorka Rooney Mara pokonała młode gwiazdy Holywood w walce o rolę hakerki Lisbeth Salander. Mara zagra w hollywoodzkiej ekranizacji książki Stiega Larssona "Mężczyźni którzy nienawidzą kobiet" oraz w ekranizacji dwóch kolejnych części trylogii.

O obsadzeniu Rooney Mary w roli Lisbeth Salander poinformowała wytwórnia Sony Pictures. Reżyserem "Mężczyzn, którzy nienawidzą kobiet" jest David Fincher. 24-letnia Rooney Mara wystąpiła wcześniej w innym filmie Finchera - "The Social Network". Oprócz tego pojawiła się w zaledwie jednym znanym szerszej publiczności filmie - "Koszmarze z ulicy Wiązów" i wystąpiła w kilku odcinkach seriali "ER" i "Law & Order".

Od kilku tygodni wiadomo, że w rolę Mikaela Blomkvista wcieli się Daniel Craig, odtwórca roli Jamesa Bonda. Dość szybko wybrano także aktorów do pozostałych głównych ról - kochankę Blomkvista Erikę Berger zagra Robin Wright, a Martina Vangera szwedzki aktor Stellan Skarsgard.

Obsada roli Salander wzbudzała natomiast w mediach spore emocje. Portale spekulowały, że o rolę walczą zacięcie młode hollywoodzkie aktorki, m.in. Emma Watson (znana z "Harry'ego Pottera") czy Kristen Stewart (Bella z "Sagi Zmierzch"). Wymieniano także nazwiska Ellen Page, Natalie Portman i Carey Mulligan.

Hollywoodzka wersja ma być brutalniejsza i bardziej wierna książce

Prace nad ekranizacją pierwszej części "Millenium" rozpoczną się w przyszłym miesiącu w Szwecji. Film będzie także częściowo kręcony w Stanach Zjednoczonych. Na ekrany kin obraz trafi w grudniu 2011 roku.

Bestsellerowa trylogia "Millenium" Stiega Larssona została wydana w 44 krajach. Na całym świecie sprzedano ponad 40 milionów egzemplarzy książek. Powstała także szwedzka ekranizacja - w niej w rolę Salander wciela się Noomi Rapace, a Blomkvista gra Michael Nyqvist.

Hollywoodzka wersja filmu ma być wierniejsza książce, ma także zawierać brutalne sceny seksualnej przemocy. Craig i Mara mają wystąpić także w ekranizacjach dwóch kolejnych części serii "Millenium": "Dziewczyna, która igrała z ogniem" i "Zamek z piasku, który runął".

DOSTĘP PREMIUM