Woody Allen na wakacjach w Asturii. Promuje swój najnowszy film [ZDJĘCIA]

"Zapomnij o brzydocie świata i przyjedź do Asturii!" - to slogan reklamowy recytowany przez samego Woody'ego Allena. Nowojorski reżyser odpoczywa od dzisiaj w Oviedo - stolicy północnego regionu Hiszpanii.

Reżyser zaprezentuje tam swój ostatni film. Tytuł oryginału to "You will meet a tall, dark stranger". Woody Allen już po raz piąty odwiedza Asturię. Twierdzi, że jest to jedyne miejsce oprócz Nowego Jorku, gdzie mógłby mieszkać. W Oviedo stoi nawet pomnik Allena, choć sam reżyser twierdzi, że kiedy wyjeżdża, władze miasta stawiają na jego miejsce inny - Brata Pitta. Chcąc podkreślić swoje przywiązanie do regionu, Woody Alllen zdecydował, że właśnie tam odbędzie się europejska premiera jego ostatniego filmu.

"You will meet a tall, dark stranger"

Pierwszy pokaz odbył się na Festiwalu w Cannes. W filmie zagrali między innymi Anthony Hopkins, Naomi Watts i Antonio Banderas. Woody Allen, któremu towarzyszy rodzina, zgodził się na wzięcie udziału w promocji Asturii, ale - jak przyznał - będzie to robił bez przekonania. Jego zdaniem, masowy przyjazd turystów tylko zaszkodzi temu zakątkowi Hiszpanii.

DOSTĘP PREMIUM