"Gwiezdne wojny" w 3D trafią do kin

Po 33 latach od premiery i sześciu kinowych hitach fanom "Gwiezdnych wojen" może się wydawać, że widzieli już wszystko. George Lucas postanowił zaskoczyć i tym razem - w jego studiu filmowym rozpoczęto prace nad trójwymiarową wersją filmów, które ponownie trafią do kin.

Fani muszą się jednak uzbroić w cierpliwość - pierwszą trójwymiarową część "Gwiezdne wojny: Mroczne widmo" będzie można obejrzeć dopiero w 2012 roku.

Filmy będą przekształcone w wersję 3D przez "czarodziejów efektów specjalnych", pracujących w należącym do Lucasa studiu Industrial Light & Magic. Niektóre ze starych filmów 2D zmieniane na 3D były krytykowane za marną jakość, szef studia John Knoll obiecuje, że tym razem fani nie będą rozczarowani.

Saga trafiła do kin w 1977 roku i od razu stała się hitem. Pierwsza trylogia ("Nowa nadzieja", "Imperium kontratakuje" i "Powrót Jedi"), opowiadająca o przygodach młodego Luke'a Skywalkera, zyskała rzesze fanów. W 1999 roku Lucas powrócił z drugą trylogią, która opowiada o początkach galaktycznego konfliktu. Trzy części: "Mroczne widmo", "Atak klonów" i "Zemsta Sithów" zarobiły na całym świecie miliardy dolarów.

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM