Wolontariusze na Plus Camerimage poszukiwani!

Festiwal Plus Camerimage rusza w Bydgoszczy 27 listopada. Organizatorzy, wraz z Akademicką Przestrzenią Kulturalną Wyższej Szkoły Gospodarki, szukają młodych osób, które zaopiekują się festiwalowymi gośćmi.

Wymagań jest kilka. Po pierwsze trzeba znać język angielski, ponieważ na festiwal przyjadą setki osób z zagranicy. Po drugie, liczą się chęci do ciężkiej pracy, bo na barkach wolontariuszy będzie spoczywać sporo zadań. - Oprowadzanie po Bydgoszczy, bo zależy nam na tym, żeby wypromować miasto. Oprócz tego praca w recepcji festiwalowej, obsługa biura prasowego, sali projekcyjnej, no i mnóstwo różnych prac porządkowych, których nie należy się bać. - wymienia Agnieszka Kowalkowska z Wyższej Szkoły Gospodarki. Wolontariusze mają też zadbać o dobrą, przyjazną atmosferę na festiwalu.

Chętni, którzy się zgłoszą, nie otrzymają wynagrodzenia, ale w zamian za swoją pracę będą mogli wziąć udział we wszystkich festiwalowych projekcjach, warsztatach i imprezach. Organizatorzy szukają też chętnych, którzy mogliby przenocować zagranicznych studentów. Przyjedzie ich aż półtora tysiąca. - Chodzi nam o to, żeby nie byli zmuszeni do korzystania z noclegów w hotelach, które są drogie. Za przenocowanie gości, organizatorzy odwdzięcza się wejściówkami na wydarzenia festiwalowe. - dodaje Kowalkowska.

Formularze zgłoszeniowe należy wypełnić do 15 października na stronie www.pluscamerimage.pl . Rozmowy kwalifikacyjne odbędą się 23 i 24 października w Akademickiej Przestrzeni Kulturalnej WSG.

Festiwal Plus Camerimage odbędzie się po raz 18, ale w Bydgoszczy po raz pierwszy. Impreza rozpocznie się 27 listopada w Operze Nova i potrwa do 4 grudnia.

TOK FM PREMIUM