Na Facebooku gromią Awdiejewą: "Była żałosna". "Rozczarowanie"

Na profilu Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina na Facebooku od rana lawina komentarzy po werdykcie jury. Wygrała Rosjanka Julianna Awdiejewa - Jej finał był żałosny, czuję jakby wbito mi nóż w plecy - piszą melomani z całego świata. Wpisują się interauci z Polski, Włoch, Hiszpanii, Rosji...

Werdykt jury Konkursu Chopinowskiego był szokiem - powiedział krytyk muzyczny, dziennikarz Polskiego Radia Adam Rozlach.

Konkurs wygrała Rosjanka Julianna Awdiejewa, drugie miejsce zajęli ex aequo Austriak Ingolf Wunder i Lukas Geniuszas, reprezentujący Rosję i Litwę. CZYTAJ WIĘCEJ O WERDYKCIE JURY

Od rana na profilu Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina na Facebooku wre. Ludzie - wielu o rosyjskobrzmiących nazwiskach - wpisują swoje opinie. Nowe komentarze pojawiają się co minutę, dwie.

Internauci nie zgadzają się z jurorami - "Jestem rozczarowana ludźmi, których podziwiałam - pisze jedna z komentatorek - Czuję się zdradzona przez ludzi, którym ufałam. Tak, mówię o jury. Czuję jakby wbito mi nóż w plecy. Wciąż mam nadzieję, że decyzja nie była jednogłośna".

Inny dodaje: Nie rozumiem decyzji jury. Ale mam nadzieję, że czas pokaże, czy mieli rację.

Kolejni piszą już o artystce: "Finał był żałosny" lub "Muzyka Awdiejewej jest łatwa i efekciarska".

Głosów broniących rosyjskiej pianistki jak na lekarstwo.

W jednym z wpisów czytamy: Tragedią zdobywców II, III i IV nagrody nie jest to, że to nie oni zdobyli I nagrodę, ale to, że I nagroda przypadła komuś tak miernemu jak Awdiejewa > Bardzo to przykre, a nawet demoralizujące, że tak prestiżowy konkurs nie oparł się powszechnym wszędzie tzw. szemranym układom faworyzujących miernych, bądź jedynie poprawnych, natomiast eliminujących prawdziwe talenty. Żal, ogromny żal... - Po komentarzach widać jak konkurs chopinowski staje się popkulturą!

Twoim zdaniem werdykt jury w Konkursie Chopinowskim jest:

DOSTĘP PREMIUM