Bilety na koncert Pawła Wakarecego idą jak ciepłe bułki

Zakończony niedawno Konkurs Chopinowski to trampolina do sukcesu. Paweł Wakarecy, jedyny Polak w finale konkursu, zagra dziś w Pałacu Prezydenckim. A bilety na jego inne koncerty rozchodzą się jak ciepłe bułki.

Paweł Wakarecy ma sporo muzycznych planów. 3 grudnia wystąpi w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy. Po sukcesie w Konkursie Chopinowskim zainteresowanie koncertem jest ogromne. - W ostatnich dniach zainteresowanie jest bardzo duże, także jeżeli ktoś chce przyjść posłuchać, to zapraszamy już teraz po bilety, bo potem będzie problem. Paweł Wakarecy zagra oczywiście koncert fortepianowy f-mol, który zaprezentował podczas konkursu - mówi Mariusz Talkowski z Filharmonii Pomorskiej.

Sławę zyskuje też Akademia Muzyczna, która wykształciła nie tylko Pawła Wakarecego, ale też Rafała Blechacza, zwycięzcę konkursu sprzed pięciu lat. - Chociażby to, że w Pekinie w Chinach słyszeli o Bydgoszczy i chcą tutaj studiować, no to już pokazuje wyraźne, że jest jakiś rezonans w środowisku muzycznym. Uczelnia zyskuje swoją pozycję - cieszy się prof. Anna Nowak, prorektor ds. artystycznych, naukowych i współpracy z zagranicą Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy.

W tym roku Akademia przyjęła 18 Chińczyków, którzy chcą pójść w ślady Rafała Blechacza i Pawła Wakarecego. Za rok nauki zapłacą 4 tys. euro.

DOSTĘP PREMIUM