Nieznane piosenki. Nowa płyta Michaela Jacksona już w grudniu

13 grudnia do sklepów trafi długo oczekiwany album Michaela Jacksona, zawierający jego nigdy niepublikowane piosenki.

Krążek będzie nosił tytuł "Michael", a promować go będzie utwór "Breaking News", który Król Popu nagrał w 2007 roku w studiu w New Jersey. Światowa premiera singla odbędzie się w poniedziałek. Będzie on dostępny tylko przez jeden tydzień na stronie internetowej www.michaeljackson.com.

Okładka płyty została zaprojektowana przez malarza Kadira Nelsona w 2009 roku. Oprócz portretu piosenkarza widnieją na niej postacie ludzi ważnych dla Jacksona oraz przedstawienia kluczowych momentów w jego życiu.

Płyta jest kolejnym, po filmie "This is it" i projekcie spektaklu grupy Cirque du Soleil do muzyki Jacksona, sposobem na upamiętnienie dorobku muzycznego Króla Popu. Wydawca krążka, Sony Music Entertaiment, nie chce podawać wielu szczegółów na temat zawartości płyty. Nie wiadomo, ile jest na niej piosenek, jakie sa ich tytuły ani czy były one w jakiś sposób obrabiane po śmierci artysty. Sony ujawniło jedynie, że większość kawałków pochodzi ze studia w Los Angeles i w Las Vegas i powstało przy pomocy innych muzyków. Nie jest do końca jasne, o kogo chodzi, wiadomo jednak, że tuż przed swoją śmiercią, w czerwcu 2009 roku, Jackson współpracował z gwiazdami takimi jak Akon czy RedOne.

Ostatni album piosenkarza, "Invincible", ukazał się w 2001 roku i został bardzo negatywnie oceniony przez krytyków. Jackson wrócił do łask dopiero po swojej śmierci, kiedy to ścieżka dźwiękowa do jego filmu "This is it" była jedną z najlepiej sprzedawanych płyt 2009 roku.

DOSTĘP PREMIUM