Figura i Więckiewicz na otwarciu 22. Festiwalu Filmu Polskiego w Ameryce

W Chicago ruszył 22. Festiwal Filmu Polskiego w Ameryce. To największa za granicą prezentacja polskiego dorobku filmowego. Cieszy się popularnością nie tylko wśród rodaków. Na uroczystym otwarciu pojawiła się m.in. Katarzyna Figura i Robert Więckiewicz.

Więckiewicz występuje w aż sześciu filmach, które zaprezentowane zostaną podczas festiwalu. - Nie mam pojęcia czy te filmy mają szansę przyciągnąć widzów amerykańskich. Jestem pierwszy raz na tym festiwalu - przyznaje aktor w rozmowie z reporterem TOK FM. - Każda taka inicjatywa jest szansą i okazją aby pokazywać i promowa polskie kino - dodaje Robert Więckiewicz.

Jedną z gwiazd festiwalu jest młoda reżyserka Agnieszka Wójtowicz-Vosloo, która odniosła już pierwsze sukcesy w Hollywood. - Ten festiwal ma szanse wyjść poza polskie podwórko, bo jest dużo widowni, która jest po prostu zainteresowana polskim kinem - podkreśla. - To są Amerykanie, ale też inne narodowości. Na pewno ten festiwal ma bardzo duże znaczenie jeśli chodzi o propagowanie polskiego filmu - dodaje Agnieszka Wójtowicz-Vosloo.

Festiwal potrwa do 21 listopada. W kilkunastu kinach wyświetlonych zostanie prawie 100 filmów.

DOSTĘP PREMIUM