Keanu Reeves i Liam Neeson przyjadą do Bydgoszczy na Camerimage

Keanu Reeves - aktor znany z filmów z serii "Matrix" czy "Speed - niebezpieczna prędkość" - jutro o 22:30 osobiście zapowie specjalny pokaz swojego najnowszego filmu na festiwalu Camerimage w Bydgoszczy. - Zrobiliśmy wszystko, by ta wizyta była możliwa - mówi reporterce TOK FM Przemysław Wiśniewski z biura prasowego Plus Camerimage.

- Reeves jest nie tylko aktorem. Zajmuje się też produkcją filmową i to właśnie sprowadza go do Bydgoszczy na festiwal Plus Camerimage - mówi Przemysław Wiśniewski.

Keanu Reeves nie będzie jedyną hollywoodzką gwiazdą, która odwiedzi Bydgoszcz w ramach festiwalu Plus Camerimage. W czwarek 2 grudnia w bydgoskiej Operze Nova nagrodę im. Krzysztofa Kieślowskiego odbierze Liam Neeson. Aktor, którego znamy choćby z roli Oskara Schindlera w filmie Stevena Spielberga, późnym wieczorem przyleci do Bydgoszczy i z rąk Grażyny Torbickiej odbierze nagrodę, stworzoną na cześć słynnego, nieżyjącego reżysera. Tegoroczna nagroda dla Neesona to wyraz uznania dla aktora za jego wybitne osiągnięcia w sztuce filmowej, które odzwierciedlają przekonania Kieślowskiego na temat uniwersalnej prawdy o człowieczeństwie i ludzkich emocjach. Wśród dotychczasowych laureatów nagrody są m. in. Ralph Fiennes, Irene Jacob, Charlize Theron, Isabelle Huppert i Julia Ormond.

DOSTĘP PREMIUM