Ogłoszono nominacje do Złotych Globów

Dziś ogłoszono nominacje do Złotych Globów - amerykańskich nagród filmowych i telewizyjnych. Najwięcej nominacji otrzymał film "Jak zostać królem" o jąkającym się brytyjskim monarsze Jerzym VI. Na kolejnym miejscu uplasowały się filmy "Fighter" i "Social Network".

Brytyjska produkcja "Jak zostać królem" jest nominowana w siedmiu kategoriach, w tym w kategorii najlepszy film dramatyczny.

W sześciu kategoriach nominowano filmy "Fighter" opowiadający o bokserze Mickym Wardzie i "Social Network" o twórcy portalu społecznościowego Facebook. Pięć nominacji otrzymały "Incepcja" i "Czarny łabędź". Wszystkie te filmy mają szansę na nagrodę za najlepszy film dramatyczny.

W kategorii najlepsza komedia lub musical nominowano "Alicję w Krainie Czarów", "Burleskę", "Red", "Turystę" i "Wszystko w Porządku".

W kategorii najlepsza rola męska nominowano Jesse'go Eisenberga za "Social Network" i Colina Firtha za "Jak zostać królem", Jamesa Franco za "127 godzin", Ryana Goslinga za "Blue Valentine" oraz Marka Wahlberga za "Fightera".

Wśród aktorek nomnowane są Halle Berry za "Frankie i Alice", Nicole Kidman za "Rabbit Hole" Jennifer Lawrence za "Do szpiku kości", Natalie Portman za "Czarnego Łabędzia" i Michelle Williams za "Blue Valentine."

W kategorii najlepszy film obcojęzyczny nominowano meksykańsko-hiszpański "Biutiful", francuski "Koncert", rosyjski "Na końcu świata", włoski "Io sono amore" oraz "In a Better World" wyprodukowany w Danii.

DOSTĘP PREMIUM