Piraci z Karaibów IV: Jack Sparrow powraca! [TRAILER]

W IV części ?Piratów z Karaibów? zabraknie Keiry Knightley i Orlando Blooma. Ale będzie ON. Johnny Depp jako kapitan Jack Sparrow poszuka Źródła Młodości, które czyni nieśmiertelnym. Trzeba tylko przeżyć, zanim się je odnajdzie. A to nie będzie łatwe - na życie Kapitana Jacka czyhać będzie sam Czarnobrody. Sparrow spotka też dawną miłość...

To już czwarty film z serii "Piraci z Karaibów". Seria wymagała więc odświeżenia. I nowości jest wiele. Czwartego filmu o piratach nie reżyseruje już Gore Verbinsky, a Rob Marshall, znany m.in. z filmów "Wyznania Gejszy", "Chicago" i "Nine". Nie zobaczymy dzielnego Willa Turnera (Orlando Bloom), który - jak pamiętamy z trzeciej części "Piratów" - przez 10 lat musiał dowodzić zaklętym statkiem "Latający Holender", ani jego ukochanej Elisabeth Swann (Keira Knightley), dzielnie czekającej na niego na lądzie. Zamiast tej dwójki grany przez Johnyy'ego Deppa Kapitan Jack spotka swoją starą miłość. Zagra ją nie kto inny, tylko Penelope Cruz. I, jak widać w opublikowanym niedawno zwiastunie filmu - temperatura uczuć między tą dwójką nie wygasła.

Najwyraźniej jednak zmieniły się same uczucia - grana przez Penelope Angelica zaciąga Jacka na pokład statku "Zemsta Królowej Anny". Piracką jednostką dowodzi osławiony herszt piratów - Czarnobrody, który po pierwsze okazuje się ojcem dawnej kochanki Jacka, a po drugie, szuka tego samego co nasz bohater - Fontanny Młodości. A fragment mapy z zaznaczonym miejscem jej ukrycia ma właśnie Jack, który doskonale zdaje sobie sprawę, że gdy Fontannę uda się odnaleźć, Czarnobrody raczej się nią z nim nie podzieli. Na dodatek fontannę chcą znaleźć pewni ustosunkowani ludzie, a po drodze na bohaterów czyhać będą niezbyt przyjemnie wyglądający zombie, oraz wyglądająca zdecydowanie przyjemniej, ale równie niebezpieczna syrena.

Zdrada, miłość, młodość i śmierć. Plus syreny i zombie

Producent - Disney - zachwala czwartą część jako "pełną akcji opowieść o prawdzie, zdradzie, młodości i śmierci". Produkcją filmu zajął się Jerry Bruckheimer. W obsadzie nie zabraknie demonicznego kapitana Hectora Barbossy (Geoffrey Rush), wieloletniego kamrata Jacka Sparrowa - Joshamee Gibbsa (Kevin R. Mc Nally). W epizodycznej roli pojawi się też ojciec głównego bohatera - najwyraźniej Keith Richards z The Rolling Stones zasmakował w roli. Z nowych postaci pojawi się m. in. Astrid Berges-Frisbey, jako "tajemnicza syrena". Premiera filmu "Piraci z Karaibów: na nieznanych wodach" 20 maja 2011 roku.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM