Najlepiej sprzedające się płyty 2010. Zwycięzcami Take That i Eminem z Rihanną

Official Chart Company, która tworzy notowania i listy przebojów dla brytyjskiego radia BBC Radio 1 i magazynu Music Week, opublikowała listę najlepiej sprzedających się singli i albumów w 2010 roku. Zwycięzcą w kategorii płyt jest zespół Take That i jego krążek "Progress", a w kategorii singli - Eminem i Rihanna z ich piosenką "Love The Way You Lie".

Ostatnia płyta brytyjskiego zespołu Take That, "Progress" sprzedała się w 1,84 mln kopii. Pobiła tym samym krążek "Crazy Love" Michaela Buble (1,23 mln sprzedanych egzemplarzy), a także "The Fame" Lady Gagi (1,05 mln). Na czwartym miejscu w rankingu uplasowała się Rihanna i jej album "Loud". Zaraz za nią w notowaniu znajduje się zespół Plan B i jego płyta "The Defamation of Strickland Banks".

Z kolei w rankingu na najlepszy singiel prowadzi duet: Eminem i Rihanna i ich piosenka "Love The Way You Lie". Płyta z tą tylko piosenką sprzedała się w 854 tys. egzemplarzy, pobijając nieznacznie debiutancki singiel Matta Cardle'a "When We Collide", sprzedany w 815 tys. kopii. Na kolejnych miejscach na liście znajduje się "Just The Way You Are (Amazing)" Bruno Marsa, "Only Girl (In The World)" Rihanny i "OMG" Ushera z Will I Am.

Posłuchaj najlepiej sprzedających się singli roku

"Love The Way You Lie" Eminem i Rihanna

 

Eminem - Love The Way You Lie

 

Załadowane przez: Eminem . - Odkryj inne klipy wideo.

"When We Collide" Matt Cardle

 

Matt Cardle - When We Collide

 

Załadowane przez: jimihubabua . - Obejrzyj więcej wideo w HD!

DOSTĘP PREMIUM