Oczekiwanie na Złote Globy. Giełda nazwisk i tytułów. Depp, "Social Network"...

W nocy z niedzieli na poniedziałek gala rozdania Złotych Globów. Nagrodę za całokształt odbierze Robert De Niro. I to na razie jedyny pewniak. Wśród nominowanych m.in. Natalie Portman, Johnny Depp (za dwie role) czy Angelina Jolie.

Laureatów prestiżowych nagród filmowych Złote Globy poznamy w nocy z niedzieli na poniedziałek naszego czasu (po godz. 2 z 16/17 stycznia). To nagrody przyznawane przez Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej. Tegoroczna, 68. ceremonia rozdania Złotych Globów odbędzie się w hotelu Beverly Hilton w Los Angeles. W Polsce transmisja bezpośrednia odbędzie się w telewizji HBO. Uroczystość poprowadzi, jak przed rokiem, Ricky Gervais. Nagrodę za całokształt twórczości im. Cecila B. DeMille'a odbierze Robert De Niro. Złote Globy tym różnią się od nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej, że dzielą swoje wyróżnienia na dramaty oraz komedie lub musicale, ponadto są kategorie telewizyjne, na przykład seriale, których Oscary nie uwzględniają . W sumie nagrody Hollywoodzkiego Stowarzyszenia Prasy Zagranicznej przyznawane są w 25 kategoriach (14 kinowych i 11 telewizyjnych).

Faworyci: "Czarny Łabędź", "Turysta" i "Social Network"

W kategorii najlepszy film w gatunku dramat nominowane zostały, a tym samym mają szanse zdobyć Złotego Globa filmy: "Czarny Łabędź" Darrena Aronofsky'ego, "Fighter" Davda O' Russela, "Incepcja" Christophera Nolana, "Jak zostać królem" Toma Hoopera, i "The Social Network" Davida Finchera. W kategorii komedia lub musical nominowane zostały: "Alicja w krainie czarów", "Burleska", "Wszystko w porządku" , "Turysta" i 'RED" . Najlepsze nominowane aktorki pierwszoplanowe w dramacie to: Halle Berry, Nicole Kidman, Jennifer Lawrence, Natalie Portman i Michelle Williams. A w komedii lub musicalu szansę na Złotego Globa mają: Annette Bening, Anne Hathaway, Angelina Jolie, Julianne Moore i Emma Stone. Z kolei pierwszoplanowi aktorzy w dramacie nominowani do nagrody to: Jesse Eisenberg, Colin Firth, James Franco, Ryan Gosling, Mark Wahlberg. natomiast w kategorii komedia/musical nominowani panowie to dwukrotnie Johny Depp (za "Turysytę" i "Alicję w krainie czarów" ), ponadto Paul Giamanti, Jake Gyllenhaal i Kevin Spacey. Złote Globy od lat uważa się za prognostyk Oscarów. Nominacje do nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej poznamy 25 stycznia, a wręczenie statuetek Oscarów nastąpi w Hollywood 27 lutego.

TOK FM PREMIUM