Polki w Orkiestrze Symfonicznej YouTube 2011

Dwie Polki zagrają w Orkiestrze Symfonicznej YouTube 2011. Altowiolistka Marta Lutrzykowska i skrzypaczka Marzena Malinowska pokonały tysiące osób w międzynarodowym konkursie organizowanym przez YouTube. W marcu razem z 99 innymi muzykami wezmą udział w wielkim koncercie w Sydney.

Muzycy pochodzą z 30 krajów, najmłodszy ma 14 lat, najstarszy 49. W orkiestrze zagrają amatorzy i profesjonaliści. Marta Lutrzykowska z Bydgoszczy gra na altówce. Przygodę z orkiestrą YouTuba zaczęła oczywiście w internecie. - To było oprawione taką fajną muzyką, dodatkowo do projektu zapraszali muzycy, którzy dwa lata temu brali w tym udział. Te języki, muzyka, jak ja to zobaczyłam, to wiedziałam, że muszę wziąć w tym udział! - opowiada z entuzjazmem.

Marta wysłała film ze swoimi nagraniami. - Potem siedzialam cały czas przy internecie, słuchałam konkurencji i byłam załamana, że innym tak dobrze idzie. Tak naprawdę nie mogłam spać, cały czas czekałam na wyniki. I mimo tego, że starałam sie nie nastawiać na wygraną, to jednak miałam iskierkę nadziei - mówi z uśmiechem. I udało się! 20 marca Marta Lutrzykowska, Marzena Malinowska z Wrocławia i 99 innych muzyków zagrają w słynnej Operze w Sydney.

Marta Lutrzykowska ukończyła Akademię Muzyczną w Bydgoszczy. Pracuje w Operze Nova. Jest założycielką Kwartetu Smyczkowego Prestige.

TOK FM PREMIUM