Film "Wszystko co kocham" odpadł w eliminacjach do Oscara

Polski film "Wszystko co kocham" nie zdobędzie Oscara. Obraz Jacka Borcucha odpadł na etapie eliminacji. Amerykańska Akademia Filmowa wyłoni teraz nominowane filmy z dziewięciu, które przeszły eliminację.

W kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny do Oscara zgłoszono 66 obrazów. Wczoraj Amerykańska Akademia Filmowa ogłosiła skróconą listę 9 filmów, spośród których 5 otrzyma nominacje. Wśród obrazów, które zakwalifikowały się do kolejnego etapu są filmy z Algierii ("Outside the Law" Rachid Bouchareb ), Kanady ("Pogorzelisko" Denis Villeneuve ), Danii ("In a Better World" Susanne Bier ), Grecji ("Dogtooth" Yorgos Lanthimos ), Japonii ("Confessions" Tetsuya Nakashima ), Meksyku ("Biutiful" Alejandro Gonzalez Inarritu ), RPA ("Life, above All" Oliver Schmitz ), Hiszpanii ("Even the Rain" Iciar Bollain ) i Szwecji ("Simple Simon" Andreas Ohman ).

Nominacje do Oscarów zostaną ogłoszone w najbliższy wtorek 25 stycznia. Ceremonia wręczenia nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej odbędzie się 27 lutego w Teatrze Kodaka w Hollywood. Będzie ona pokazywana w 200 rajach świata.

Bunt i miłość w czasach stanu wojennego

"Wszystko co kocham" opowiada o wkraczaniu w dorosłość na początku lat 80. - o miłości, młodości, buncie, muzyce w "czasach, gdy miłość miała smak oranżady". W nadmorskim miasteczku 18-letni Janek, syn oficera marynarki wojennej, zakłada zespół punkrockowy. Jego życie wypełnia muzyka i pierwsza wielka miłość - Basia. Wszystko to dzieje się w czasie, gdy komuniści szykują wprowadzenie stanu wojennego- w kraju narasta napięcie, a "Solidarność" walczy o wolność i demokrację.

DOSTĘP PREMIUM