Polski film "Poza zasięgiem" wyróżniony w Sundance!

"Poza zasięgiem" Jakuba Stożka otrzymało wyróżnienie na festiwalu filmowym w Sundance w kategorii filmów krótkometrażowych. Zwyciężył "Brick Novax Part 1" i "Brick Novax part 2" w reżyserii Matta Piedmonta, a najlepszym filmem zagranicznym został australijski "Deeper Than Yesterday". To twórcy krótkich metraży, na zwycięzców pozostałych kategorii musimy jeszcze poczekać. Festiwal kończy się 30 stycznia.

W sumie jury wyróżniło sześciu reżyserów. Dokument Jakuba Stożka to niezwykle osobista historia Karoliny i Klaudii, które próbują odbudować rodzinne relacje. Stożek za ten film otrzymał już w zeszłym roku Złotego Smoka za najlepszy film krótkometrażowy na 50. Krakowskim Festiwalu Filmowym oraz wyróżnienie w Konkursie Polskim.

"Poza zasięgiem" nie jest jedynym filmem, który znalazł się na tegorocznym Sundance. Swoją premierę miał na festiwalu "Młyn i krzyż" Lecha Majewskiego. Jest on pokazywany w programie "Nowe granice".

Sundance Film Festival jest największym i najsłynniejszym festiwalem filmów niezależnych w USA. Jest organizowany od 1978 roku w Park City, Salt Lake City, Ogden oraz w ośrodku narciarskim Sundance w stanie Utah. Ta popularność jest niestety również przekleństwem festiwalu. Od kilku lat padają zarzuty, że zatracił on swój niezależny charakter, odwiedzają go celebryci, a rosnąca wciąż ilość uczestników sprawia, że coraz trudniej dostać bilety na seanse.

DOSTĘP PREMIUM