Kultura Gniewu robi kolejny komiks dla MSZ

- Wydawnictwo Kultura Gniewu, które przygotowało słynny komiks o Chopinie, realizuje kolejny projekt dla MSZ - tym razem o polskiej prezydencji - informuje TVN24. - Temat pracy jest zupełnie inny i ma towarzyszyć przewodnictwu Polski w Radzie Europy - mówi Szymon Holcman z KG, który w rozmowie z TOK FM wyjaśnia i dementuje informacje na temat kolejnego projektu.

- Ta rzecz się toczy od wielu miesięcy, kiedy w ogóle nie przypuszczałem, że antologia chopinowska zatoczy tak szerokie kręgi medialne . To nie jest żadna rekompensata, ani żadna rewelacja - mówi Holcman. - Informacja była opublikowana na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych już w grudniu i to wszystko jest prawdą - dodaje. Przedstawiciel Kultury Gniewu podkreślił jednak, że w przeciwieństwie do tego, co mówi TVN 24 "to nie będzie komiks o prezydencji, tylko komiks towarzyszący tematowi prezydencji Polski w Radzie Europy".

Inny komiks, inne wymogi

- Powiem szczerze, to są dwa różne projekty, których proces przygotowania jest dosyć podobny, bo zleceniodawcą jest MSZ - informuje Holcman, który w rozmowie z TOK FM wielokrotnie podkreśla, że przygotowywana obecnie produkcja Kultury Gniewu ma zupełnie inny temat i formę niż "Chopin: New Romantic". - To nad czym pracujemy na zupełnie inną genezę i oczekiwania (zleceniodawcy - przyp. red.) - mówi. Czego będzie dotyczyć dokładnie, Holcman jednak nie zdradza. - Na razie zamknęliśmy prace nad scenariuszem, przed nami etap rysowania - informuje.

- Przygotowywany komiks miał całą masę ograniczeń i wymogów, które musiał spełnić. Był przeglądany przez pracowników MSZ w Warszawie na wiele sposobów. Zresztą tak, jak miało to miejsce w Berlinie, gdzie wszyscy wgląd w przygotowywane przez nas prace na długo przed drukiem - mówi przedstawiciel KG.

Ucieczka z Libii [ZDJĘCIA]

DOSTĘP PREMIUM