Komiks o Chopinie za 1220 złotych

Zamieszanie w mediach i zapowiedź zniszczenia nakładu komiksu ?Chopin: New Romantic?, wywindowały ceny na internetowych aukcjach. Teraz można go kupić za co najmniej tysiąc złotych - albo poczekać, na egzemplarze, które będzie rozdawać MSZ.

- "Chopin New Romantic" poszedł właśnie na Allegro za 1220 (złotych - przyp. red.) - napisał na Twitterze Szymon Holcman z wydawnictwa Kultura Gniewu. To kolejna aukcja na Allegro, którą wypatrzyli redaktorzy poralu Gazeta.pl.

Pierwsza z nich pojawiła się zanim jeszcze losy całego nakładu komiksu były przesądzone - kwota za jeden egzemplarz wynosiła wówczas 150 złotych .

Po awanturze w mediach jaką wywołała oburzającą, według Ministerstwa Spraw Zagranicznych, zawartość antologii, ceny na aukcjach osiągnęły powyżej tysiąca złotych .

- Jest kilka egzemplarzy, które zostały przekazane chociażby autorom komiksu i jeśli ktoś ma ochotę go sprzedać nie widzę w tym nic złego - powiedział Holcman w rozmowie z portalem Gazeta.pl

MZS zamiast niszczyć będzie rozdawać

Ministerstwo Spraw Zagranicznych zadecydowało, że cały nakład komiksu zostanie rozdany różnym instytucjom zajmującym się kulturą. W związku z tym lada dzień biały kruk stanie się zupełnie powszechny i łatwo dostępny.

Kultura Gniewu natomiast w rozmowie z portalem Gazeta.pl nie zaprzeczyła, ani nie potwierdziła, czy zamierza wydać komiks własnym sumptem.

Ranking politycznych blogerów [ZDJĘCIA]

DOSTĘP PREMIUM