Potęga jednego podpisu: przejmująca kampania na 50 lat Amnesty International

W sieci można już zobaczyć nowy spot walczącej o prawa człowieka organizacji. Podobnie jak poprzednie, pokazuje szczytne cele kampanii społecznej w ramach inspirującego i doskonale zrealizowanego wideo.

Powstały z okazji 50. rocznicy działania Amnesty International klip skupia się na podstawowej formie działania organizacji: pisania petycji przeciw przypadkom naruszania praw człowieka. Ma uświadomić siłę tej formy protestu, której źródłem jest każdy złożony pod petycją podpis.

 

Amnesty International jest znane z sugestywnych i doskonale zrealizowanych kampanii społecznych na temat różnorodnych aspektów łamania praw człowieka na świecie m.in. zniesienia kary śmierci, obrony "więźniów sumienia" (osób więzionych za wyrażanie swoich poglądów, które nie stosowały przemocy, ani nie nawoływały do nienawiści), równouprawnienia kobiet i walki z ubóstwem.

W tym roku organizacja obchodzi 50, rocznicę swojej działalności. Jej początki sięgają londyńskich protestów z 1961 r. w obronie dwóch portugalskich studentek skazanych na 7 lat więzienia za wzniesienie toastu za wolność. Dziś AI funkcjonuje na terytorium ok. 150 państw i terytoriów, zrzesza ponad 2,8 mln członków i członkiń na całym świecie. W Polsce organizacja działa od 20 lat.

TOK FM PREMIUM