Rozpoczęły się 31. Międzynarodowe Targi Książki w Paryżu

W Paryżu rozpoczynają się 31. Międzynarodowe Targi Książki - Salon du Livre. W tym roku honorowym gościem imprezy jest literatura krajów Europy Północnej.

Salon du Livre odbywa się na paryskich terenach targowych przy Porte de Versailles. W imprezie uczestniczy ponad 1000 wystawców - domów wydawniczych z Francji i z całego świata. Organizatorzy targów stwierdzili, że literatura Europy Północnej cieszy się we Francji coraz większym powodzeniem. Dlatego zaproszono do Paryża około 40 autorów z Danii, Szwecji, Finlandii, Islandii i Norwegii.

Jest wśród nich najsławniejszy chyba obecnie szwedzki autor powieści kryminalnych Henning Mankel, którego książki rozchodzą się na całym świecie w milionowych nakładach. Gościem targów jest również młoda norweska pisarka Linn Ullmann, córka aktorki Liv Ullmann i reżysera filmowego Ingmara Bergmana. Drugim mocnym - i bardzo odmiennym - akcentem targów jest ich część poświęcona miastu Buenos Aires, skąd zaproszono grupę dziesiąciorga autorów. Polska literatura jest obecna na targach dzięki Instytutowi Książki, który promuje na swoim stoisku najlepszych pisarzy znad Wisły.

DOSTĘP PREMIUM