Kultura na weekend: Tydzień Kina Hiszpańskiego, nowy film Majewskiego i PPA

Premiery teatralne i kinowe, koncerty, wystawy. Pomysły na kulturalne spędzenie weekendu można znaleźć w programie ?Kultura na weekend?.

Niektórzy mówią nawet o rewolucji w kinie i sztuce. Na nasze ekrany trafił "Młyn i Krzyż" - najnowszy film Lecha Majewskiego.

Reżyser, zainspirowany dziełem Petera Bruegla "Droga na Kalwarię", przedstawił losy kilkunastu postaci z obrazu m.in. młynarza, roznosiciela chleba, czy matki z grupką małych dzieci. Do współpracy zaprosił m.in. Charlotte Rampling i Rutgera Hauera Lech Majewski opowiadał dziennikarzom o swojej fascynacji Brueglem

Najciekawsze fabuły i dokumenty hiszpańskiej kinematografii

W Warszawie pokazem filmu "Hiszpański Cyrk" rozpoczął się Tydzień Kina Hiszpańskiego. Zobaczymy zarówno filmy autorskie, jak i te, które w Hiszpanii były kasowymi hitami

Ostatnim filmem festiwalu będzie "Nawet deszcz"

Tydzień Kina Hiszpańskiego pojedzie też do Krakowa, Katowic, Poznania, Lublina i Gdańska.

PPA we Wrocławiu

50 koncertów, spektakli i pokazów filmowych - dziś we Wrocławiu rozpoczyna się 32. Przegląd Piosenki Aktorskiej.

"Wodzirej" w teatrze IMKA

W warszawskim Teatrze IMKA trwają ostatnie próby przed wieczorną premierą "Wodzireja". Młodzi twórcy, Tomasz Śpiewak i Remigiusz Brzyk, chcą pokazać, jak dziś wyglądałaby kariera Lutka Danielaka - tytułowego bohatera filmu Feliksa Falka "Wodzirej", granego przez Jerzego Stuhra.

W roli tytułowej zobaczymy Wojciecha Błacha.

DOSTĘP PREMIUM