Artyści w obronie muru-graffiti na Służewcu

Zespół My Riot kończy prace nad teledyskiem do utworu ?Sen?, który ma być wyrazem solidarności ze środowiskami streetartowymi. To efekt zamieszania wokół zamalowanego muru-graffiti na Służewcu.

Wideo ma przedstawiać artystów związanych ze street-artem. Klip ma się skupiać wokół dwóch akcji ulicznych - jednej zrealizowanej w Oakland w Kalifornii, drugiej w Warszawie.

- Połączeniem przestrzeni Warszawy i Oakland chcemy pokazać, że naszym głównym celem jest przełamywanie barier, pragnienie wolności jednostki i prawo do odważnych deklaracji artystycznych na ulicach miast całego świata. I nie mówimy o wandalizmie - mówi Piotr "Glaca" Mohamed, lider My Riot.

Glaca: Chcemy oddać hołd ulicznym artystom

Premiera klipu zapowiedziana jest na początek kwietnia. - Wydarzenia ostatnich dni w Warszawie związane z zamalowaniem części graffiti na murze Wyścigów na Służewcu pokazały, że w obliczu niszczenia sztuki ulicznej, tysiące ludzi jest gotowych do wyrażenia swojego sprzeciwu w jej obronie. Naszym wideo chcemy oddać hołd i szacunek wszystkim ulicznym artystom - deklaruje Glaca.

Przeszło półtorakilometrowy mur-graffiti na warszawskim Służewcu uchodzi za symbol polskiego street-artu. Przed paroma dniami kolorowe malowidła przysłoniła wielka czarna plama - miejsce pod nową reklamę firmy Adidas.

Kontrowersyjna akcja marketingowa błyskawicznie wywołała oburzenie w środowiskach streetartowych. W ubiegłą niedzielę na murze zaczęły pojawiać się nowe prace. "Nie pogrywajcie sobie z nami" - głosiło jedno z haseł .

DJ 600V: To był duży błąd

My Riot nie jest pierwszym przedstawicielem sceny muzycznej, który zaangażował się w obronę słynnego muru. Jak informowała "Gazeta", na wieści o zamalowaniu graffiti zareagował też współpracujący z Adidasem producent muzyczny i raper DJ 600V. "Przerażeniem zareagowaliśmy na wieść o planie zamalowania wrzutów na warszawskim hall of fame - murze służewieckim. Natychmiast skontaktowaliśmy się z przedstawicielami firmy Adidas i wytłumaczyliśmy jak dużym błędem byłby taki krok. Otrzymaliśmy informację, że operacja najprawdopodobniej zostanie odwołana!" - napisała na Facebooku jego menedżerka .

Zobacz teaser teledysku My Riot

 

TOK FM PREMIUM