Ellie Goulding zaśpiewa na królewskim ślubie. "Ulubienica Williama i Kate"

Brytyjska piosenkarka Ellie Goulding zaśpiewa w piątek podczas przyjęcia weselnego na brytyjskim dworze królewskim. Została wybrana osobiście przez państwo młodych - Kate Middleton i księcia Williama - którzy "od dawna są jej fanami".

To może być najważniejszy koncert w jej dotychczasowej karierze. 24-letnia brytyjska wokalistka, poruszająca się estetyce elektro- i synthpopu, zaśpiewa w piątek na królewskich zaślubinach w Buckingham Palace, wedle życzenia następcy brytyjskiego tronu i jego przyszłej małżonki.

Według pierwszych doniesień zacnym gościom muzycznej rozrywki dostarczać miał Sir Elton John, ale dzień przed wielkim dniem brytyjskie gazety potwierdziły wybór Ellie. "William i Kate bardzo lubią jej piosenki. Mają też nadzieję, że Ellie jest ulubienicą zarówno młodej publiczności, jak i wpada w ucho starszym pokoleniom".

Obecność Eltona Johna i tak zostanie zaznaczona mocnym akcentem, gdyż Ellie znana jest m.in. z coveru jego piosenki "Your Song", którą zaśpiewa podczas piątkowego minikoncertu:

 

Specjalną piosenkę w prezencie ślubnym dla młodej pary nagrał już George Michael, który był bliskim przyjacielem matki Williama - księżnej Diany. Cover utworu Steviego Wondera z 1972 roku - "You and I" - można pobrać na oficjalnej stronie piosenkarza.

Posłuchaj piosenki George Michaela dla Williama i Kate >>

Przy okazji piosenkarz zachęca wszystkich do wsparcia fundacji charytatywnej Williama i Kate - Charitable Gift Fund - którą para stworzyła z okazji ślubu. Wszyscy chętni obdarować ich z tej okazji proszeni są zamiast tego o wpłacenie datku na rzecz jednego z wybranych przez parę celów charytatywnych.

DOSTĘP PREMIUM