Pati Yang znów zaiskrzy. Wokalistka zapowiada nową płytę

Jedna z nielicznych polskich artystek, które osiągnęły sukces zagranicą zapowiedziała premierę swojego nowego albumu ?Wires and Sparks?. To jej pierwszy krążek od czasu debiutu, który nagrała w Polsce.

Pati Yang od lat mieszka w Wielkiej Brytanii. Pierwsze kroki stawiała jeszcze jako dziecko (m.in. występując gościnnie na płycie Majki Jeżowskiej). Pełnoprawny debiut zaliczyła w 1998 roku, gdy na rynku pojawiła się jej pierwsza solowa płyta "Jaszczurka". Krążek zebrał bardzo dobre recenzje, ale mimo to w kraju nad Wisłą przeszedł bez większego echa.

Wokalistka przypomniała o sobie dopiero siedem lat później, już po przeprowadzce do Londynu, gdzie związała się z producentem Stephenem Hiltonem (współpracował m.in. Massive Attack, Depeche Mode, Dirty Vegas i Moloko). Dziś na koncie ma trzy solowe płyty i krążek "Experiments in Violent Light" nagrany wspólnie z Hiltonem pod szyldem FlyKKiller - komplementował go m.in. magazyn "New Musical Express".

"Polska dała mi odskocznię"

"Wires and Sparks" jest pierwszym od czasów "Jaszczurki" krążkiem Pati Yang nagranym w Polsce. - Zamknęłam się w pustelni w centrum Warszawy, w wielkim starym mieszkaniu w Śródmieściu, skonstruowałam studio, zaczęłam szukać w sobie odpowiedzi na pytanie: "Co dalej?" - opowiada wokalistka. - W przeciągu miesiąca intensywnych sesji w Warszawie powstało "serce" albumu. Poczułam, że Polska dała mi niezbędną wtedy odskocznię, ale też wiedziałam, że nie zostanę tu długo - dodaje.

Za produkcję albumu odpowiedzialny jest Joseph Cross, znany m.in. ze współpracy z grupą Hurts. Przed paroma dniami w sieci pojawił się teledysk do promującego płytę singla "Near to God". Czy tym razem Pati Yang osiągnie sukces na miarę swojego talentu? Uwierzyli w to przedstawiciele Big Life Management, którzy wzięli pod swoje skrzydła karierę polskiej wokalistki. W swoim katalogu mają takich artystów, jak m.in. The Verve, La Roux, Scissor Sisters, Klaxons, The Charlatans czy The Futureheads.

 

DOSTĘP PREMIUM