Jak Vito Corleone stał się Donem Corleone? Powstanie prequel "Ojca Chrzestnego"

Pisarz i dramaturg Ed Falco przygotowuje książkę o początkach kariery słynnego mafijnego bosa z "Ojca Chrzestnego".

"Nigdy nieopowiedziana historia" (tak zapowiada ją amerykański wydawca) powstaje na podstawie scenariusza napisanego przez samego Mario Puzo. Na ekranizację skryptu nie doczekali się ani fani, ani jego autor - Puzo zmarł na atak serca w 1999 roku.

Autorem "Rodziny Corloene" jest Ed Falco, pisarz, dramaturg, a także - jak podaje "Los Angeles Time" - prywatnie wuj aktorki Edie Falco, która zasłynęło rolą żony mafijnego bosa w serialu "Rodzina Soprano".

Falco uzyskał już zgodę i wsparcie ze strony rodziny zmarłego pisarza. Tony Puzo, syn autora literackiego pierwowzoru, zdążył już go pochwalić za "kontynuowanie dziedzictwa Mario Puzo, które z pewnością zostanie docenione przez fanów jego książek". Publicysta Jamie Raab dodaje: - Ed Falco w emocjonujący sposób przywraca do życia postaci Puzo. Z jednej strony pozostaje wierny oryginałowi, z drugiej tworzy własne reguły z myślą o nowym pokoleniu czytelników.

Czy faktycznie? Przekonamy się w czerwcu 2012 roku, gdy ma się ukazać książka. Akcja "Rodziny Corleone" dzieje się w 1933 roku i opowiada kulisy zbudowania mafijnego imperium przez słynnego gangstera. To nie pierwsza książka, która dopowiada losy bohaterów stworzonych przez Puzo. W 2004 roku w powieści "Powrót Ojca Chrzestnego" Mark Winegardner opisał historię najmłodszego syna i następcy Vito Corleone - Michaela, którego w filmowej wersji zagrał Al Pacino.

"Ojciec Chrzestny" uważany jest za jedną z najważniejszych powieści XX wieku. Szacuje się, że do dzisiaj sprzedano ją w blisko 25 milionach egzemplarzy. Premiera odbyła się 1 czerwca 1969 roku w Nowym Jorku. Trzy lata później zekranizował ją Francis Ford Coppola - w tytułową rolę bohatera, którego historię uzupełni teraz Falco, wcielił się Marlon Brando.

DOSTĘP PREMIUM