Kup bilet do teatru i zobacz spektakl na żywo w sieci

Spektakl "Maszyna do liczenia" warszawskiego Teatru 6. Piętro będzie można zobaczyć na żywo w internecie. - Otwieramy się na to, co niesie współczesny świat - mówi Michał Żebrowski, dyrektor artystyczny placówki.

Projekt zapowiadany jest jako "pierwsza w Polsce transmisja spektaklu na żywo". Będzie go można zobaczyć - po wcześniejszym zakupie biletu - na stronie AllLive.pl. Pilotażowa transmisja odbędzie się 21 maja.

- Zwróciła się do nas firma, która debiutuje z tym przedsięwzięciem na rynku. Skoro już nasz teatr został wybrany, aby przedstawić go szerszej publiczności, to zdecydowaliśmy się pokazać spektakl w wykonaniu młodzieży - zapowiada Żebrowski.

"Maszyna do liczenia" to amerykańska sztuka Elmera Rice'a. Oficjalna premiera przedstawienia odbyła się w październiku ubiegłego roku. Jego akcja dzieje się w Ameryce w latach wielkiego kryzysu. Głównym bohaterem jest pan Zero, księgowy, który pewnego dnia dowiaduje się, że zostanie zastąpiony w pracy przez tytułową maszynę. - To taki musical buffo - kabaret egzystencjalny - zapowiadają twórcy spektaklu.

Za reżyserię "Maszyny..." odpowiada Eugeniusz Korin, choreografię przygotował Jarosław Staniek, a autorami piosenek są Robert Janson i Jacek Cygan.

TOK FM PREMIUM