"Kobieta, która pragnęła...": Ekscytujemy się nagim Dorocińskim, a w tle... światowa gwiazda!

Od kilku dni sporo pisze się o wchodzącym jutro do kin duńskim thrillerze erotycznym ?Kobieta, która pragnęła mężczyzny?. W Polsce głównie z powodu nagrodzonego w Gdyni statuetką dla najlepszego aktora odtwórcy głównej roli - Marcina Dorocińskiego. Tymczasem w filmie gra wielka gwiazda szwedzkiego (i nie tylko) kina - Michael Nyqvist.

''Kobieta, która pragnęła mężczyzny'' - recenzują Magdalena Żakowska i Jacek Szczerba

Tajemnica, dziwne spotkanie, niepokojący, nasycony erotyzmem klimat. Człowiek bez zasad, o nieodpartym uroku podrywacza i pałająca do niego szaloną namiętnością artystka-fotografka, która przeżywa z nim rozkosz balansującą na granicy obsesji.

Od kilku tygodni media w Polsce elektryzowały szczegóły dotyczące wchodzącego jutro do kin duńskiego thrillera erotycznego "Kobieta, która pragnęła mężczyzny". Nic dziwnego, skoro materiałom prasowym towarzyszyły takie zdjęcia:

Kliknij, żeby zobaczyć więcej kadrów z filmu:

Tym bardziej, że odtwórcą głównej roli zimnego amanta jest polski aktor Marcin Dorociński, uznany za najlepszego aktora na zakończonym tydzień temu 36. FPFF w Gdyni (za rolę w filmie Wojciecha Smarzowskiego "Róża")

W zachwycie nad nasyconymi erotyką zdjęciami, polskim mediom raczej umknął fakt, że obok Dorocińskiego i grającej rolę Karen Sonji Richter, w jednej z głównych ról zobaczymy Michaela Nyqvista - wielką gwiazdę szwedzkiego kina, która po głównej roli w pierwszej części "Millenium" wg Stiega Larssona została również gwiazdą światową.

Uważni kinomani skojarzą go np. z "Jak w niebie" Kaya Pollaka, szwedzkim filmem nominowanym do Oscara w kategorii "film nieanglojęzyczny" w 2004 roku. Fani telewizji - z głośnym serialem "Wallander" na podstawie bestsellerowej serii kryminałów Henninga Mankella.

Ale prawdziwy przełom przyszedł w 2009 roku i nazywał się - "Millenium". Rola Mikaela Blomqvista - głównego bohatera "Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet" - w szwedzkiej ekranizacji (przypomnijmy, że nad amerykańską wersją z Danielem Craigiem w roli Blomqvista pracuje właśnie David Fincher) sprawiła, że o Nyqvista upomniało się Hollywood. Wkrótce zobaczymy go m.in. w czwartej części "Mission Impossible" u boku Toma Cruise'a.

Niedawno zadebiutował również jako autor - wydał gorąco przyjętą w Szwecji autobiografię "Tuż po przebudzeniu", w której opisuje nie tylko wyboistą drogę aktorskiej kariery, ale przede wszystkim historię wieloletnich poszukiwań swoich biologicznych rodziców.

TOK FM PREMIUM