Allen w luksusach i z gwiazdami zabiera się za pracę nad nowym filmem

Po miesiącu od przybycia do Rzymu Woody Allen rozpoczął tam zdjęcia do swego nowego filmu pod roboczym tytułem "Bop Decameron?. Zagra w nim plejada aktorów światowego kina, w tym Penelope Cruz, Alec Baldwin i Jesse Eisenberg.

Amerykański reżyser przybył do Wiecznego Miasta przed miesiącem. Witany był i podejmowany jak mąż stanu. Do Kwirynału zaprosił go prezydent Włoch Giorgio Napolitano. Nie był tylko, jak żartują obserwatorzy, w Watykanie.

Wraz z rodziną i najbliższymi współpracownikami Allen zajmuje całe piętro jednego z najdroższych rzymskich hoteli. W ostatnich dniach zaroiło się na jego korytarzach od gwiazd ekranu pierwszej wielkości. W jego nowym filmie wystąpią m. in. Penelope Cruz, która jest w Rzymie z mężem Javierem Bardenem i sześciomiesięcznym synkiem oraz Alec Baldwin i Ellen Page, a także 27-letni Jesse Eisenberg, aktor polskiego pochodzenia, który dał się poznać w filmie "Social Network". W grupie włoskich aktorów jest Roberto Benigni, reżyser nagrodzonego Oskarem w 1999 roku filmu "Życie jest piękne".

Zdjęcia, kręcone w 69 miejscach Rzymu, potrwają do końca sierpnia. Woody Allen zapowiedział, że chce pokazać najbardziej romantyczną stronę stolicy Włoch.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM