''Żył, jakby każdy dzień był ostatnim''. Obama, Tusk, Zuckerberg żegnają Jobsa

Przed sklepami Apple na całym świecie ludzie zostawiają kwiaty, zdjęcia i jabłka. Przywódcy na całym świecie i przedstawiciele największych firm żegnają dziś legendarnego twórcę firmy Apple. - Świat stracił wizjonera - powiedział prezydent USA Barack Obama. - Miejcie odwagę kierować się sercem i intuicją - te słowa Steve'a Jobsa cytował w przemówieniu premier Donald Tusk.

Streve Jobs nie żyje. Miał 56 lat>>

Tusk: Umarł jako legenda

- Ten dzień zaczął się od informacji, że Steve Jobs nie żyje - powiedział premier Donald Tusk. I zacytował fragment przemówienia legendarnego twórcy Apple. - "Wasz czas jest ograniczony, więc nie marnujcie go, żyjąc cudzym życiem. Nie wpadajcie w pułapkę dogmatów, żyjąc poglądami innych ludzi. Nie pozwólcie, żeby hałas cudzych opinii zagłuszył wasz własny, wewnętrzny głos. I najważniejsze, miejcie odwagę kierować się sercem i intuicją". To słowa z przemówienia Steve'a Jobsa. Był małym przedsiębiorcą, gdy zaczynał swoją przygodę. Jak się okazało największa przygodę z biznesem, przedsiębiorczością, innowacją. Kiedy miał 23 lata, jego firma była warta milion dolarów. Umarł jako legenda, jako twórca największej firmy w USA, jednej z największych na świecie - powiedział polski premier.

Tusk cytuje Jobsa przedsiębiorcom: Miejcie odwagę kierować się sercem i intuicją

Obama: Zmienił to, jak patrzmy na świat

- Steve był jednym z największych amerykańskich innowatorów. Był na tyle odważny, by myśleć inaczej. Wystarczająco śmiały, by wierzyć, że może zmienić świat. I wystarczająco utalentowany, by to zrobić - stwierdził prezydent USA Barack Obama.

- Tworząc w swoim garażu jedną z największych firm na świcie, pokazał ducha amerykańskiego geniuszu. Włożył internet do naszych kieszeni - a tym samym sprawił, że każdy może korzystać z rewolucji informacyjnej - napisał w oświadczeniu amerykański prezydent. - Steve często mawiał, że żyje tak, jakby każdy dzień był jego ostatnim. Dzięki temu, zmienił życie wielu ludzi, zmienił nasze patrzenie na świat - dodał. - Świat stracił wizjonera. Michelle i ja modlimy się i myślami jesteśmy z żoną Steve'a, Laurene, i z wszystkimi, którzy go kochali...

tej nocy Ameryka straciła geniusza. Geniusza, który będzie zapamiętany, tak jak Edison i Einstein, i którego pomysły będą kształtować przyszłe pokolenia" - oświadczył z kolei Michael Bloomberg, burmistrz Nowego Jorku i założyciel przedsiębiorstwa Bloomberg.

Miedwiediew: Składam kondolencje

- Ludzie, tacy jak Steve Jobs, zmieniają świat - oświadczył prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew. - Składam najszczersze kondolencje rodzinie i wszystkim, którzy cenili jego inteligencję i talent - dodał. Rosyjski prezydent jest fanem Apple, poznał Steve'a Jobsa podczas wizyty w USA w 2010, kiedy to odwiedził siedzibę firmy. Cytował też Jobsa w swoich przemówieniach.

Google: Był zawsze przed innymi

- Nie mogę się pozbierać - powiedział 61-letni Steve Wozniak, który razem z Jobsem w 1976 założył firmę Apple. - To jakie wydarzenie jak śmierć Johna Lennona, albo JFK... - dodał. - Wszyscy wiedzą czego dokonał. Stworzył narzędzia, które kochają ludzie na całym świecie - dodał.

Hołd Jobsowi złożyła dziś także firma Google. - We wszystkim, co robił był trzy, cztery kroki przed innymi. To widać w jego produktach - powiedział szef Google Eric Schmidt. Wchodząc dziś na przeglądarkę Google można przeczytać: "Steve Jobs, 1955-2011"

- Rzadko zdarza się, by jeden człowiek miał tak ogromny wpływ na świat. Efekty jego pracy będą oddziaływać na wiele przyszłych pokoleń. To niezwykły honor móc z nim pracować - powiedział Bill Gates, szef i twórca Microsoft.

Szef Facebooka: Steve, byłeś moim mentorem. Dziękuję

Wspomnienie o Jobsie na swoim profilu napisał też założyciel Facebooka - Mark Zuckerberg, założyciel Facebooka. "Steve, dziękuję za to, że byłeś moim mentorem i przyjacielem. Dziękuję za pokazanie, iż to, co zrobiłeś, może zmienić świat".

Szef Apple Steve Jobs (1955-2011) >>

DOSTĘP PREMIUM