Ryanair sporo zdrożeje. Wprowadza nowe opłaty

Latające niemal do wszystkich większych miast w Polsce tanie linie lotnicze Ryanair wkrótce przestaną być takie tanie. Ryanair zacznie od przyszłego roku pobierać wyższe opłaty za każdą sztukę bagażu w sezonie turystycznym - licząc w funtach: 25 zamiast 15 w każdą stronę.

Dla czteroosobowej rodziny lecącej z czterema walizkami będzie to już niebagatelny wydatek - 200 funtów. Do tego Ryanair ma i tak ostre limity bagażu - 15 kg, w porównaniu z 20 kg w EasyJecie i liniach LOT, 23 w British Airways czy aż 40 kg, jakie pozwala zabrać Wizzair.

Również bagaż podręczny w Ryanairze podlega ostrzejszym restrykcjom wymiarowym niż w innych liniach i może ważyć najwyżej 10 kg. Rzecznik irlandzkich linii oświadczył, że i tak ponad 70 proc. pasażerów Ryanair lata tylko z bagażem podręcznym i nowa taryfa nie odbije się na ich kosztach biletów, które wynoszą średnio 35 funtów.

Porównanie cenników nie wypada jednak aż tak korzystnie, gdyż Ryanair dolicza osobno lokalne podatki na lotniskach, opłatę manipulacyjną, premię za użycie karty kredytowej i za rezerwację miejsca w "kolejce bez kolejki" przy wsiadaniu na pokład.

WATCH DOCS: Prawa człowieka w filmie. Oglądaj dokumenty na TOKFM.pl>>

TOK FM PREMIUM