Coraz popularniejsze mieszkania w budynkach z wielkiej płyty. Największa zaleta? Tanie...

PRZEGLĄD PRASY. Tanie mieszkania w budynkach z epoki gierkowskiej biją rekordy popularności. W ubiegłym roku ich kupno i sprzedaż stanowiły 40,7 procent wszystkich transakcji na wtórnym rynku nieruchomości - wynika z raportu Home Brokera dla "Dziennika Gazety Prawnej".

Oznacza to, że ich udział w rynku wzrósł o 6 procent, a w niektórych miastach nawet o ponad 20 procent. Gazeta dodaje, że analitycy spodziewają się wzrostu zainteresowania mieszkaniami w betonowych blokach, ponieważ maleje zdolność kredytowa Polaków.

"Dziennik Gazeta Prawna" zauważa, że lokale wybudowane w czasach PRL cieszą się największym wzięciem w Poznaniu i Warszawie, gdzie ich kupno i sprzedaż stanowią odpowiednio 40 i 51 procent wszystkich transakcji na rynku wtórnym. Głównym atutem mieszkań w betonowych blokach jest cena - średnio o 14 procent niższa niż w budynkach z cegły czy nowych inwestycjach deweloperskich. Dlatego na wielką płytę decydują się zwykle młodzi ludzie z małymi dziećmi, którzy mają ograniczoną zdolność kredytową.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy - XX finał na Waszych zdjęciach >>

TOK FM PREMIUM