Upadło biuro podróży Sky Club. Tysiące klientów biura jest za granicą

Biuro podróży Sky Club, organizujące wyjazdy pod marką Triady, ogłosiło upadłość. Odwołało wszystkie wyjazdy, które miały rozpocząć się od 4 lipca. Za granicą znajduje się obecnie 6,3 tys. klientów biura. Wcześniej mówiło się o prawie 10 tys.

Na swojej stronie internetowej jedno z największych biur podróży w Polsce we wtorek zamieściło oświadczenie o upadłości. "Spółka zawiesza działalność touroperatorską i sprzedaż wycieczek, a anulowaniu ulegają wszystkie imprezy turystyczne, które miały rozpocząć się od dnia 4 lipca 2012 roku włącznie " - czytamy w oświadczeniu.

Wniosek o upadłość Sky Club złoży dziś. Dziś także rozpocznie się awaryjna procedura sprowadzania turystów do Polski. Decyzję w sprawie przerwania ich wycieczek podejmie teraz Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego .

Nie wiadomo, czy gwarancja biura starczy na powroty klientów

Urząd nie otrzymał jeszcze informacji, ilu klientów biura jest za granicą i w jakich krajach przebywają, ale według wstępnych szacunków poza granicami Polski znajduje się ponad 6 tysięcy turystów, którzy skorzystali z oferty Sky Club. Od dziś rozpocznie się awaryjna procedura sprowadzania ich do Polski.

- Pracownicy Urzędu Marszałkowskiego są w stałym kontakcie z polskimi konsulami, ambasadorami, Ministerstwem Spraw Zagranicznych, Ministerstwem Sportu i z ubezpieczycielami biura. Akcja udzielania pomocy turystom zacznie się zaraz po uzyskaniu informacji o miejscach ich pobytu - powiedziała rzeczniczka urzędu Marta Milewska. Dodała, że gwarancja ubezpieczeniowa biura wynosi 25 milionów złotych, "nie wiadomo jednak, czy to wystarczy".

Co ze zwrotem kosztów za wycieczki?

Klienci, którzy wykupili anulowane wycieczki, będą mogli się zgłosić do urzędu w celu uzyskania informacji dotyczących zwrotu kosztów. Dziś odbędzie się konferencja prasowa w tej sprawie.

Sky Club to jedno z największych biur podróży w Polsce, organizowało wyjazdy m.in. pod marką Triada. O bankructwie biura poinformowali czytelnicy Alertu24.

Oświadczenie firmy Sky Club:

Burze nad Polską: setki interwencji straży, straty w całym kraju [ZDJĘCIA]>>

TOK FM PREMIUM