10 lat magazynu "EKG" - "najlepszego programu ekonomicznego ever"!

Już 10 lat słuchacze Radia TOK FM mogą słuchać audycji "EKG". Dzięki jubileuszowi w studio zebrali się dziennikarze prowadzący. - To najlepszy program ekonomiczny ever! - zachwalał pierwszy gospodarz "EKG" Daniel Kondraciuk. Zabrakło Tadeusza Mosza, który najdłużej, przez ponad sześć lat, prowadził program. Zmarł 4 lutego tego roku.

- Zadzwoniła do mnie szefowa Ewa Wanat i powiedziała: Trzeba zrobić program ekonomiczny. Odpowiedziałem, że to poważna sprawa, że przemyślę sprawę, i zniknąłem na dwa tygodnie. Pojechałem na dwa tygodnie na narty. Ale przez ten czas "nie wychodziłem" z książek i gazet ekonomicznych - tak początki magazynu "EKG" wspominał Daniel Kondraciuk, pierwszy prowadzący audycję. I zachwalał, że "EKG" to "najlepszy program ekonomiczny ever".

Od czasu tej pamiętnej rozmowy minęło już 10 lat. Z okazji jubileuszu w studio zebrali się dziś dziennikarze - gospodarze "EKG", oprócz Kondraciuka: Agata Nowakowska, Marek Tejchman i Maciej Głogowski. Zabrakło osoby, która najczęściej witała słuchaczy TOK. Tadeusz Mosz, który był prowadzącym przez ponad sześć lat, zmarł w lutym.

- Wszyscy uczyliśmy się na programach Tadeusza Mosza, który wyznaczył wysokie standardy prowadzenia programów ekonomicznych. Założenie było takie, by w tej audycji mówić o ekonomii w sposób przyjazny, z szacunkiem dla słuchaczy. To niesamowite, że program startował, kiedy Polska weszła do Unii Europejskiej - mówił Marek Tejchman.

Pionierskie czasy

Jakie było "EKG" przed laty? - Odsłuchałem wczoraj kilku archiwalnych audycji... Byliśmy urwisami, trochę rozrabialiśmy. Mieliśmy np. akcję wspierania polskiej agroturystyki. Rozdawaliśmy koszulki z napisem... "Bullshit". Mieliśmy hymn analityków giełdowych - wyliczał Kondraciuk.

Obecny gospodarz audycji - Maciej Głogowski - wyjątkowo ciepło wspominał akcję przekazywania do ministerstwa finansów pytań i postulatów od słuchaczy. - Ze dwie ryzy papieru wydrukowaliśmy.

TOK FM PREMIUM