Będą odwetowe kontrole czeskiego piwa? "Jeżeli będziemy szantażowani, nie mamy innego wyjścia"

Odwetowe kontrole czeskiego piwa, za sprawdzanie przez Czechów polskiego mięsa? Minister rolnictwa Krzysztof Ardanowski nie wykluczył takiej możliwości, a tę myśl natychmiast podchwyciły czeskie media.
Zobacz wideo

Czeski minister rolnictwa Miroslav Toman zapowiedział w środę wprowadzenie nadzwyczajnych kontroli całego mięsa wołowego importowanego z Polski. Decyzję uzasadnił stwierdzeniem bakterii salmonelli w 700-kg partii mięsa z Polski. Niedawno media informowały o nielegalnej sprzedaży chorych krów w jednej z ubojni na Mazowszu. Jak donosiliśmy w TOK FM, w czeskich restauracjach to mięso było serwowane klientom jako "argentyńskie steki" za równowartość ponad 150 zł za porcję.

W środę minister rolnictwa Krzysztof Ardanowski był pytany o stanowisko w tej sprawie. Ocenił, że jeżeli polskie mięso będzie "szykanowane", to resort rolnictwa może zacząć przyglądać się dokładniej czeskim produktom, na przykład piwu. - Też możemy sprawdzać, czy zawsze temperatura jest odpowiednia, daty ważności, zawartość słodu, alkoholu. Nie chcę odpłacać pięknym za nadobne, ale jeżeli będziemy szantażowani, nie mamy innego wyjścia - powiedział Ardanowski.

Wypowiedź ministra rolnictwa zaczyna coraz głośniej wybrzmiewać w czeskich mediach.

Co ciekawe, odniósł się do tego też sam minister rolnictwa Czech. Na Twitterze wstawił swoje zdjęcie ze szklanką złotego napoju. - Sprawdziłem jakość czeskiego piwa: temperaturę, termin przydatności do spożycia i zawartość słodu. W porządku - napisał w imieniu Tomana czeski minister rolnictwa. 

Czesi od lat głośno kwestionują jakość produktów spożywczych z Polski. - Uporczywe kontrole, czepianie się drobiazgów, medialne nagłaśnianie nieprawidłowości - tak Czesi walczą z mięsem z Polski - informowała w 2016 roku "Gazeta Wyborcza". 

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (213)
Czesi kontrolują polskie mięso, Polska zacznie kontrolować czeskie piwo?
Zaloguj się
 • frank1961

  Oceniono 49 razy 41

  Ardanowski najpierw tumanie zadbaj o jakość polskiej wołowiny! dlaczego za granicą mają kupować mięso ze zdechłych chorych krów???

 • zelenyles

  Oceniono 48 razy 40

  Ardanowski nie tędy droga !!! jest źle przez nas, a ty chłopie robisz wszystko żeby było jeszcze gorzej

 • marudna.maruda

  Oceniono 40 razy 30

  Minister dobrozmianowy dał głos. Jak to u nas- dyplomatycznie. Powinien jeszcze dodać, że żaden kraj na świecie nie ma prawa kontrolować, czym handlujemy, bo my naród wybrany i nasze zdechłe krowy lepsze, niż kapitalistyczne ośmiornice prosto z morza. Rolnicy powinni się cieszyć, że mają takiego obrońcę. Za chwilę kraje, kupujące od nas wołowinę podziękują za współpracę. Niewykluczone, że na zablokowaniu dostaw wołowiny się nie skończy. Któż zagwarantuje (minister??) że podobnie nie dzieje się z naszą wieprzowiną czy innym drobiem?

 • rita.1

  Oceniono 35 razy 25

  Może zamiast kontrolować czeskie piwo, polskie służby zaczną wreszcie rzetelnie kontrolować polską żywność. Do dzisiaj Polacy nie dowiedzieli się, gdzie trafiła padlina z zamkniętej ubojni. Za granicą szybko je znaleziono, a u nas nikt nic nie wie. My możemy żreć byle co. Ten minister, to jakaś tragedia.

 • bratjolki

  Oceniono 28 razy 20

  Padlina ok. A jak się komuś nie spodoba to złośliwy odwrcik. Ot Wolactwo.

 • andrzej1.61

  Oceniono 30 razy 20

  Masze mięso nasze mleko czy zboże nie powinno podlegać kontroli, produkują je prawdziwi Polacy wyborcy PiS katolicy polskiego pochodzenia i nikt i nigdzie nie ma prawa kwestionować jego jakości. Polacy jedzą i nawet niektórzy przeżywają świadczy to o najwyższej jakości.

 • soltys1950

  Oceniono 23 razy 15

  Panie ministrze Pan nie powinien otwierać ust w sprawie kontroli. Kontrole powinny być zawsze i na każde produkty nawet wyprodukowane w Polsce. Dużo się mówi i pisze jaki jest olej palmowy szkodliwy (np jest on w margarynach czekoladach i ciastkach)który jest szkodliwy. Panie ministrze Pan powinien poddać się dymisji powód jest taki że nie ma kontroli na wszystkie produkty i przez to Pan 👨 truje Polaków

 • moppy

  Oceniono 17 razy 13

  Głupi rząd, to i głupi minister !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX